Dallas dohrával bez trénera, Černák stále chýbal Tampe, ktorá nestačila na Detroit

pondelok, 5. apríl 2021 07:12 | Autor: TASR

Dallas Stars
Dallas Stars | zdroj: TASR

New York 5. apríla (TASR) - Hokejisti Dallasu Stars prehrali v noci na nedeľu v NHL na ľade Caroliny Hurricanes 0:1. Duel dohrávali bez trénera Ricka Bownessa, ktorému po druhej tretine doručili pozitívny test na koronavírus a v súlade s protokolom musel opustiť striedačku. Nahradil ho asistent John Stevens.

"Hviezdy" nenadviazali na úspech z piatkového stretnutia, keď zdolali Carolinu 3:2. O jediný gól sa postaral v 21. minúte Jordan Martinook. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí 15:46 minúty a zblokoval dve strely súpera.

Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil svoj 725. gól v profilige a aj s dvoma asistenciami pomohol Washingtonu k triumfu nad New Jersey 5:4. Zdeno Chára absolvoval v drese Capitals 18:22 minúty, Richard Pánik 8:43 a mal dva mínusové body.

Hráči Tampy Bay prehrali v nedeľnom zápase na domácom ľade s Detroitom 1:5. V zostave "bleskov" opäť chýbal pre zranenie dolnej časti tela slovenský obranca Erik Černák, ktorý vynechal už šiesty zápas po sebe.