Main Content

Guardiola má obavy, či dokážu nahradiť Agüera. Problémom sú peniaze

sobota, 3. apríl 2021 09:14 | Autor: TASR

Pep Guardiola
Pep Guardiola | zdroj: TASR

Manchester 2. apríla (TASR) - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola sa obáva, že pandémia COVID-19 znemožní nájsť adekvátnu náhradu za argentínskeho útočníka Sergia Agüera. Tridsaťdvaročný kanonier po skončení sezóny opustí aktuálneho lídra anglickej Premier League, ktorého dres obliekal desať rokov.

Dôvodom sú finančné straty, ktoré klub utrpel v dôsledku koronavírusu. Španielsky tréner však jedným dychom dodal, že "Citizens" majú dostatok talentovaných hráčov schopných Argentínčana dôstojne zastúpiť.

"Existuje pomerne veľká šanca, vzhľadom na súčasnú situáciu vo svete, že pre budúcu sezónu nepodpíšeme žiadneho útočníka. Sú tu ekonomické problémy vo svetovom futbale, ktoré sa nevyhli ani najbohatším klubom. Ale v prvom mužstve máme dostatok hráčov a máme aj zaujímavých futbalistov v mládežníckej akadémii," citovala agentúra AFP Guardiolu, ktorý trénuje Agüera v City od roku 2016.

Agüero prišiel do Manchestru v roku 2011 z Atletica Madrid. V drese "Citizens" nastrieľal 257 gólov v 384 stretnutiach. Jeho zmluva so City vyprší 30. júna 2021.

Náš youtubeOdoberať