Washington opäť na čelo divízie, Chára a Pánik nebodovali

sobota, 3. apríl 2021 09:13 | Autor: TASR

Hokejisti Washington Capitals
Hokejisti Washington Capitals | zdroj: TASR

New York 3. apríla (TASR) - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase NHL na ľade New Jersey 2:1 po predĺžení. Ruský obranca Dmitrij Orlov skóroval 21 sekúnd pred koncom predĺženia a rozhodol, že Capitals uspeli aj v siedmom tohtosezónnom vzájomnom súboji s Devils. Za hostí nastúpili dvaja Slováci, útočník Richard Pánik ani obranca Zdeno Chára nebodovali.

Český brankár Vítek Vaněček si pripísal 22 zákrokov, z toho tri dôležité v predĺžení. Po tom záverečnom sa Orlov dostal k puku, prekorčuľoval celé klzisko a zamieril do horného rohu bránky. "Myslím si, že súperov obranca puk trochu tečoval. Je to fajn, hlavné je, že to prešlo dnu, nezáleží na tom ako," vyhlásil Orlov pre agentúru AP Orlov.

Klub z hlavného mesta USA nechal zabudnúť na predchádzajúci duel, v ktorom dostal od New Yorku Islander osem gólov. New Jersey pripustil v prvých dvoch tretinách iba k trinástim strelám. V tabuľke sa opäť vrátil na čelo Východnej divízie, má dva body náskok pred Islanders a Pittsburghom. "Dnes to bol z našej strany veľmi dobrý zápas, hrali sme umne. Vieme nastúpiť do duelu aj s väčšou energiou, no bolo treba myslieť, na to, že sme hrali dva zápasy v dvoch dňoch. Priestor dostali viac mladší hráči a tí udržali tempo," vyjadril spokojnosť tréner Washingtonu Peter Laviolette.

Colorado ako líder Západnej divízie uspelo v riadnom hracom čase v treťom stretnutí za sebou a bodovalo trinástykrát v sérii. Dvoma gólmi sa o to pričinil Nathan MacKinnon, pri oboch zásahoch mu asistoval Gabriel Landeskog. Švédsky brankár Jonas Johansson si v drese Avalanche pripísal premiérový triumf po príchode z Buffala, mal 25 zákrokov. "Po prvom inkasovanom góle zastavil rýchly protiútok a zápas sa zlomil v náš prospech. Mal mnoho naozaj dobrých zákrokov a pričinil sa o výhru. Tímu dodal sebavedomie, som naozaj spokojný," okomentoval prínos Johanssona tréner Jared Bednar. Blues prehrali piaty duel za sebou

V súboji tímov z kanadskej provincie Alberta uspeli hráči Edmontonu, ktorí zdolali Calgary 3:2. O víťazný gól sa v 48. minúte postaral Connor McDavid v presilovke. Bol to jeho 22. zásah v sezóne.

Líder Severnej divízie z Toronta triumfoval 2:1 po samostatných nájazdoch na ľade Winnipegu. Ako jediný v nájazdoch trafil Jason Spezza.

San Jose si poradilo s Los Angeles 3:0. Sharks viedol český útočník Tomáš Hertl, ktorý dosiahol gól a asistenciu. Brankár Martin Jones si proti svojmu bývalému tímu pripísal 30 zákrokov a 25. shutout v kariére.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - WASHINGTON CAPITALS 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 33. McLeod (Boqvist, Murray) - 29. Carlson (Eller), 65. Orlov. Brankári: Blackwood - Vaněček, strely na bránku: 23:40, 3600 divákov

WINNIPEG JETS - TORONTO MAPLE LEAFS 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 32. Copp (Lowry, Appleton) - 26. Dermott (Spezza, Bogosian), rozhodujúci sam. nájazd Spezza. Brankári: Hellebuyck - Campbell, strely na bránku: 32:38, bez divákov

COLORADO AVALANCHE - ST. LOUIS BLUES 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 4. Saad (Kadri, Burakovsky), 15. MacKinnon (Landeskog, Makar), 34. MacKinnon (Landeskog, MacDonald) - 4. Hoffman (Schenn, Perron), 38. Perron (Tarasenko, Krug). Brankári: Johansson - Binnington, strely na bránku: 39:27, 4039 divákov

EDMONTON OLIERS - CALGARY FLAMES 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 32. Kahun (Yamamoto, Bear), 48. McDavid (Draisaitl) - 13. Stone (Mangiapane, Lucic), 26. Tkachuk (Monahan, Bennett). Brankári: Smith - Markström, strely na bránku: 25:26, bez divákov

ANAHEIM DUCKS - ARIZONA COYOTES 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 17. Volkov (Comtois, Drysdale), 25. Silfverberg (Grant, Fowler) - 19. J. Larsson (Kessel, Gross), 31. Pederson (Dvorak, Goligoski), 53. Kessel (Schmaltz, Gross), 57. Schmaltz (Gross). Brankári: Stolarz - Hill, strely na bránku: 29:31, bez divákov

LOS ANGELES KINGS - SAN JOSE SHARKS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Hertl (Knyžov, Balcers), 30. Meier (Hertl), 60. Balcers (Burns). Brankári: Petersen - Jones, strely na bránku: 30:36, bez divákov

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Washington) 16:38 0 0 0 0 0 0

Richard Pánik (Washington) 10:15 0 0 0 0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/