Main Content

VIDEO: Hviezdny McDavid spoznal trest za surový faul na Kotkaniemiho

Edmonton 31. marca (TASR) - Kanadský hokejový útočník Connor McDavid dostal od disciplinárky NHL pokutu 5000 dolárov za faul lakťom na útočníka Montrealu Jesperiho Kotkaniemiho. K incidentu došlo v zápase, v ktorom McDavidov Edmonton prehral 0:4 a najproduktívnejší hráč doterajšieho priebehu prvýkrát po 11 zápasoch nebodoval.

McDavid atakoval Kotkaniemiho v strednom pásme po tom, čo fínsky útočník odohral puk. Kanaďan dostal 2-minútový trest, no neskôr ho liga potrestala aj finančnou pokutou. Ide o druhý dodatočný trest v jeho kariére, prvý bol dvojzápasový dištanc vo februári 2019 za útok na hlavu obrancu NY Islanders Nicka Leddyho. McDavid získal v doterajšom priebehu sezóny 16 trestných minút a 63 kanadských bodov za 21 gólov a 42 asistencií.

Na skutočnosti, že McDavid nepredĺžil svoju bodovú sériu, mal podiel aj slovenský útočník Tomáš Tatar. Ten nieleže prispel k víťazstvu Canadiens jedným gólom, ale vo formácii s Danaultom a Gallagherom nastupovali práve proti elitnému útoku Oilers.

Náš youtubeOdoberať