štvrtok, 1. apríl 2021 05:14 | Autor: TASR

Futbalisti Severného Macedónska
Futbalisti Severného Macedónska | zdroj: TASR

Bratislava 31. marca (TASR) - Poľskí futbalisti prehrali v stredajšom stretnutí I-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Anglicku 1:2. Ďalší súper Slovenska na ME Španielsko zdolalo v B-skupine v Seville Kosovo 3:1. O veľké prekvapenie sa postarali Severní Macedónci, ktorí v J-skupine vyhrali v Nemecku 2:1.

Poliaci nastúpili vo Wembley bez Roberta Lewandowského. Kanonier Bayernu Mníchov sa zranil v predchádzajúcom dueli s Andorrou. Domáci otvorili skóre v 19. minúte, keď premenil jedenástku Harry Kane. Po zmene strán sa však presadil Jakub Moder po veľkej hrúbke obrancu Johna Stonesa. Nakoniec sa predsa tešili domáci vďaka Harrymu Maguireovi, ktorý v 85. minúte halfvolejom po rohu zariadil triumf favorita. Angličania sú na čele tabuľky o dva body pred Maďarskom, ktoré uspelo v Andorre 4:1. Poliaci sú až štvrtí za Albánskom. To sa nadrelo, ale v San Maríne vybojovalo víťazstvo 2:0.

Španieli chceli odčiniť nepresvedčivý výkon zo zápasu v Gruzínsku, kde vyhrali až gólom v nadstavenom čase duelu. Obranu Kosova však prekonali až v 34. minúte, keď otvoril skóre Dani Olmo, vzápätí pridal druhý zásah domácich Ferran Torres. V 70. minúte skorigoval Besar Halimi do odkrytej bránky po chybnom vybehnutí domáceho brankára, ale o päť minút neskôr vrátil Španielom dvojgólové vedenie Gerard Moreno, ktorý zároveň stanovil konečný výsledok.

O šok sa v Duisburgu postarali Severní Macedónci. V zápase J-skupiny zdolali domácich Nemcov 2:1. V závere prvého polčasu sa presadil Goran Pandev. Domáci síce dokázali po zmene strán vyrovnať, keď Ilkay Gündogan premenil penaltu, ale v 85. minúte Elif Elmas rozhodol o najväčšom prekvapení stredajšieho programu.

V druhom duely "jéčka" Arménski hráči zvíťazili nad Rumunskom 3:2. V domácom prostredí dokonalo zužitkovali vylúčenie Georgea Puscasa v 78. minúte, keď medzi 87. a 89. minútou otočili stav zápasu z 1:2. Arméni zažívajú skvelý štart do kvalifikácie, keď v marci vyhrali všetky tri duely a sú na čele tabuľky s trojbodovým náskokom pred Severným Macedónskom, Nemci sú o skóre tretí.

Litva - Taliansko 0:2 (0:0)
Góly: 47. Sensi, 90.+4 Immobile (z 11 m)

D-skupina:

Bosna a Hercegovina - Francúzsko 0:1 (0:0)

Moldavsko - Izrael 1:4 (1:1)
Góly: 29. Carp - 45.+2 Zahavi, 57. Solomon, 64. Dabbur, 66. Natcho, ČK: 50. Nicolaescu (Moldavsko)

Andorra - Maďarsko 1:4 (0:1)
Góly: 90.+3 Pujol (z 11 m) - 45.+2 Fiola, 51. Gazdag, 58. Kleinheister, 90. Nego

Lichtenštajnsko - Island 1:4 (0:2)
Góly: 79. Frick - 12. Sävarsson, 45.+1 Bjarnason, 77. Palsson, 90.+4 Sigurjonsson (z 11 m)

Arménsko - Rumunsko 3:2 (0:0)
Góly: 56. Spercjan, 87. Haroyan, 89. Barseghjan (z 11 m) - 62. a 72. Cicaldau, ČK: 78. Puscas (Rumunsko)