Main Content

VIDEO: Vémolovi zobrali kvôli nadváhe titul: Pozrite sa ako reagoval

Brno 26. marca (TASR) - Český zápasník MMA Karol Vémola v piatok dopoludnia na oficiálnom vážení nesplnil váhový limit pred súbojom o titul so Slovákom Milanom Ďatelinkom. Hranicu strednej kategórie 83,9 kg prekročil o 0,6 kilogramu.

Sobotný zápas by sa podľa organizácie Oktagon napriek tomu mal konať, informoval portál iDnes.cz. "To, že súper prevážil, mi vôbec nevadí," uviedol Ďatelinka na Instagrame. "Nerobím z toho tragédiu. Je to šport, neviem si predstaviť, že by som zrušil zápas kvôli 0,5 kg. Celá príprava, zhadzovanie a všetko dať preč len kvôli takým drobným. Karlosovi prajem bezproblémové doplnenie, nech je zajtra prípravený na zápas a nech si to obaja užijeme."

Organizátori neskôr potvrdili, že v prípade titulových zápasov nie je pri vážení stanovená žiadna tolerancia. Vémola prvým pokusom navážil 84,5 kg, do následného zhadzovania sa už po konzultácii so svojím tímom nepustil. Podľa oficiálnych pravidiel tak prišiel o možnosť obhájiť titulový opasok, prichádza o jeho vlastníctvo a ani v prípade víťazstva v sobotnom súboji mu titul nebude patriť a zostane voľný. O titul tak v sobotu zabojuje iba jeho súper Ďatelinka, ktorý váhový limit splnil.