Main Content

VIDEO: Lewandowski hrdinom Poľska. ,,Orlicu" spasil pekným gólom v závere zápasu

Maďarská futbalová reprezentácia mala na dosah skalp Poľska v úvodnom vystúpení v kvalifikácii MS 2022. V konfrontácii dvoch účastníkov finálového turnaja EURO 2020 viedla 2:0 i 3:2, hostia si však napokon odviezli z Budapešti bod za remízu 3:3. Vyrovnávajúci gól strelil v 83. minúte kanonier mníchovského Bayernu Robert Lewandowski.

"Poviem úprimne, pred zápasom by som bol s bodom spokojný. Po ňom cítime, že sme mohli dosiahnuť viac. Spôsob, akým sme prišli o víťazstvo, je bolestivý. Vážim si reakciu mužstva, ktoré sa po vyrovnaní na 2:2 nepoložilo a dokázalo dostať súpera pod tlak. Výsledkom bolo prinavrátenie vedenia. Žiaľ, nedali sme si pozor na Lewandowského, hoci som hráčom od zrazu neustále pripomínal, že ho musia strážiť ako oko v hlave. Treba, aby sme zostali nohami pevne na zemi a ďalej tvrdo pracovali," citoval oficiálny web UEFA slová trénera maďarského tímu Marca Rossiho.

Orlici" vytrhol tŕň z päty jej ťahúň Lewandowski, ktorý zaznamenal v 36. vystúpení v tejto sezóne už svoj 43. presný zásah. "Pod novým trénerom sme stihli absolvovať iba tri tréningy a niektoré veci nefungovali tak, ako by mali. Dôkazom sú až tri góly v našej sieti, pričom nemám pocit, že by mali Maďari šance na tri góly. Verím však, že ideme správnym smerom a v ďalších zápasoch sa bude naša hra zlepšovať," vyhlásil Lewandowski.

Náš youtubeOdoberať