PSG zdolal Lyon a poskočil na čelo tabuľky o skóre pred Lille

pondelok, 22. marec 2021 05:00 | Autor: TASR

Futbalisti PSG
Futbalisti PSG | zdroj: TASR

Paríž 21. marca (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v nedeľnom šlágri 30. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Olympiqueu Lyon 4:2 a dostali sa na prvé miesto tabuľky o skóre pred OSC Lille, ktoré zakoplo s Olympique Nimes 1:2.

Parížanov poslal do vedenia po štvrťhodine hry Kylian Mbappe a do polčasu pridal druhý gól Danilo Pereira. Hostia mali výborný štart do druhého dejstva, keď v priebehu piatich minút zvýšili na 4:0 zásluhou Angela di Mariu a druhého zásahu Mbappeho. Lyonu sa v ďalších minútach podarilo zmierniť prehru po presných zásahoch Islama Slimaniho a Maxwela Corneta.

Paríž tak využil zaváhanie Lille, ktoré prekvapujúco nestačilo na Nimes. Oba tímy majú na čele rovnako 63 bodov, ale klub z hlavného mesta má lepšie skóre. Lyon stráca na dvojicu tri body.

Hráči Racingu Lens zvíťazili na ihrisku Racingu Štrasburg 2:1. V lige nenašli premožiteľa už takmer dva mesiace a stúpajú tabuľkou, v ktorej im priebežne patrí 5. priečka. Štrasburg si pripísal už 15. prehru v ligovej sezóne a figuruje na 15. pozícii.

Ligue 1 - 30. kolo:

Olympique Lyon - Paríž St. Germain 2:4 (0:2)
Góly: 62. Slimani, 81. Cornet - 15. a 52. Mbappe, 32. Danilo, 47. Di Maria

OSC Lille - Nimes Olympique 1:2 (1:2)
Góly: 20. Xeka - 12. Kone, 45. Ripart

Stade Brest - Angers SCO 0:0

Dijon FCO - Stade Reims 0:1 (0:0)
Gól: 50. Dia

HSC Montpellier - Girondins Bordeaux 3:1 (1:1)