Main Content

Slavia Praha spoznala súpera vo štvrtfinále Európskej ligy, čaká ju ďalší súper z Premier League

piatok, 19. marec 2021 16:23 | Autor: TASR

Európska liga logo
Európska liga logo | zdroj: TASR

Nyon 19. marca (TASR) - Futbalisti Slavie Praha so slovenským reprezentačným stredopoliarom Jakubom Hromadom sa vo štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021 stretnú s Arsenalom Londýn. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Ďalšie dvojice vytvorili FC Granada - Manchester United, Ajax Amsterdam - AS Rím a GNK Dinamo Záhreb - FC Villarreal.

"Zošívaní" sa opäť predstavia na Britských ostrovoch, v šestnásťfinále vyradili Leicester City a v osemfinále Glasgow Rangers. Účasť v elitnej osmičke si zabezpečili kluby zo šiestich krajín. Španielsko zastupovalo duo Villarreal a nováčik v tejto fáze Granada, resp. Anglicko dvojica Manchester United - Arsenal Londýn. Česko reprezentoval majster Slavia Praha, Holandsko Ajax Amsterdam, Chorvátsko Dinamo Záhreb a Taliansko AS Rím. V minulosti EL vyhrali len Ajax (1992) a Manchester United (2017).

Pri žrebe už neboli nasadené mužstvá a mohli sa stretnúť kluby z rovnakej krajiny. Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe 8. apríla, odvety následne o týždeň 15. apríla. Finále je na programe 26. mája v Gdansku.

žreb štvrťfinále EL 2020/2021:

FC Granada - Manchester United

Arsenal Londýn - SK Slavia Praha

Ajax Amsterdam - AS Rím

GNK Dinamo Záhreb - FC Villarreal

ďalší program Európskej ligy UEFA 2020/2021:

8. apríla: 1. zápasy štvrťfinále

15. apríla: odvety štvrťfinále

29. apríla: 1. zápasy semifinále

6. mája: odvety semifinále

26. mája: finále (Gdansk)

Náš youtubeOdoberať