pondelok, 15. marec 2021 05:07 | Autor: TASR

Futbalisti PSG
Futbalisti PSG | zdroj: TASR

Paríž 14. marca (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain nevyužili šancu dostať sa na čelo tabuľky francúzskej Ligue 1. Úradujúci majstri v 29. kole doma nečakane prehrali s FC Nantes 1:2. Na vedúci OSC Lille strácajú tri body.

Parížania sa ujali v 42. minúte vedenia zásluhou nemeckého krídelníka Juliana Draxlera. Zachraňujúcim sa "kanárikom" sa však v druhom polčase podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Lille remizovalo na pôde AS Monaco 0:0.

V úvodnom zápase nedeľňajšieho programu remizoval Nimes s Montpellierom 1:1. Sedemzápasovú šnúru bez výhry prerušil Stade Rennes, ktorý vyhral nad Štrasburgom 1:0.

Rovnakú negatívnu sériu ukončili aj hráči Girondins Bordeaux, ktorí zvíťazili na ihrisku posledného tímu tabuľky Dijonu 3:1. V šlágri kola remizovalo AS Monaco s lídrom OSC Lille 0:0.

Ligue 1 - 29. kolo:

Paríž St. Germain - FC Nantes 1:2 (1:0)
Góly: 42. Draxler – 59. Kolo Muani, 71. Simon

AS Monaco - OSC Lille 0:0

Olympique Nimes - Montpellier HSC 1:1 (0:0)
Góly: 63. Kone - 79. Delort.

Dijon - Girondins Bordeaux 1:3 (0:2)
Góly: 90. Konate - 33., 45. Hwang, 50. De Preville.