nedeľa, 14. marec 2021 19:54 | Autor: TASR

Futbalisti Inter Miláno
Futbalisti Inter Miláno | zdroj: TASR

Rím 14. marca (TASR) - Vedúci tím talianskej futbalovej Serie A Inter Miláno zvíťazil v 27. kole na pôde FC Turín 2:1. Naplno tak zabodoval už v ôsmom stretnutí za sebou. Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral celý duel.

"Modro-čierni" sa dostali do vedenia v 62. minúte, keď premenil pokutový kop Romelu Lukaku. Turínčania, nachádzajúci sa v zóne zostupu, vyrovnali v 70. min po rohovom kope zásluhou Paraguajčana Antonia Sanabriu. Tri body pre Inter zariadil presnou hlavičkou k žrdi päť minút pred koncom Lautaro Martinez. Zverenci Antonia Conteho majú na čele tabuľky deväťbodový náskok pred mestským rivalom AC Miláno, ktorého večer čakal duel proti Neapolu.

AS Rím prekvapujúco prehral na pôde zachraňujúcej sa Parmy 0:2. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka za Parmu nenastúpil pre kartový trest.

Futbalisti Bologne zvíťazili nad Sampdoriou Janov 3:1. Janovčania nedokázali zvíťaziť už v piatom stretnutí v sérii a patrí im 11. priečka v tabuľke.