Main Content

VIDEO: Novak Djokovič medzi fanúšikmi: V Belehrade oslavovali jeho rekord stovky ľudí

Belehrad 8. marca (TASR) - Novak Djokovič si prišiel osobne vychutnať oslavy v uliciach Belehradu, na ktorých si stovky fanúšikov uctili jeho rekordný zápis. Srbský tenista začal v pondelok už 311. týždeň na poste svetovej jednotky, čím prekonal doterajšie maximum, ktorého držiteľom bol Švajčiar Roger Federer.

Súčasťou osláv bol ohňostroj, pyrotechnickú šou sledoval Djokovič spolu s rodinnými príslušníkmi spred budovy svojej reštaurácie. "Nolo, Nolo," spievali fanúšikovia zahalení v srbských vlajkách a nedbali pritom na dodržiavanie protipandemických opatrení.

Na hlavných budovách v centre srbskej metropoly boli nasvietené megaportréty Djokoviča, na ďalších bežali projekcie najväčších momentov jeho hviezdnej kariéry. "Toto je špeciálny deň pre mňa, moju rodinu a celé Srbsko. Ďakujem za tento úspech, ktorý nie je iba môj. Patrí celej krajine," prihovoril sa davu 18-násobný grandslamový šampión.

Djokovič prvýkrát zasadol na mužský tenisový trón 4. júla 2011 po wimbledonskom triumfe, mal vtedy 24 rokov a 43 dní. Nepretržite bol lídrom svetového rebríčka ATP 122 týždňov - od 7. júla 2014 do 6. novembra 2016. Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu teraz Federera prekonal a dostal sa na prvé miesto v historickej tabuľke tenistov v počte týždňov na poste svetovej jednotky.

Náš youtubeOdoberať