Tatar bodoval pri výhre Montrealu, Vasilevskij s treťou nulou za sebou

streda, 3. marec 2021 07:45 | Autor: TASR

Tomáš Tatar, Christian Folin
Tomáš Tatar, Christian Folin | zdroj: TASR

New York 3. marca (TASR) - Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na stredu na domácom ľade nad Ottawou 3:2. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral takmer 15 minút.

Víťaz Stanleyho pohára Tampa Bay uspel na ľade Dallasu 2:0. Slovenský obranca hostí Erik Černák odohral 22 minút a zapísal si plusový bod. Jeho krajan a obranca Stars Andrej Sekera sledoval duel z tribúny ako zdravý náhradník. Brankár Lightning Andrej Vasilevskij zlikvidoval 28 striel Dallasu a zapísal si tretí shutout za sebou. Sériu minút bez inkasovaného gólu natiahol na 200 minút.

výsledky:

New Jersey - New York Islanders 1:2, Montreal - Ottawa 3:1 (za domácich T. TATAR 0+1), Columbus - Detroit 4:1, Pittsburgh - Philadelphia 5:2, New York Rangers - Buffalo 3:2, Winnipeg - Vancouver 5:2, Nashville - Carolina 2:4, Dallas - Tampa Bay 0:2