IHL: iClinic Bratislava Capitals si zabezpečil postup do play-off

streda, 3. marec 2021 04:43 | Autor: TASR

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals
Hokejisti iClinic Bratislava Capitals | zdroj: TASR

Bratislava 28. februára (TASR) - Hokejisti iClinic Bratislava si v predstihu zabezpečili postup do play off IHL.

V 8. kole kvalifikačnej skupiny zvíťazili na ľade Graz 99ers 3:2 a do karát ium zahrali aj výsledky ďalších zápasov. Slovenský tím prehrával po dvoch tretinách 0:2, no v záverečnom dejstve sa mu podaril dokonalý obrat. Do vyraďovačky pôjdu z kvalifikačnej skupiny prvé tri tímy.

Ice Hockey League

8. kolo nadstavbovej časti - skupina o postup do play off:

Graz 99ers - iClinic Bratislava Capitals 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 4. Kainz (Oleksuk, Ograjensek), 22. Latta (Cameranesi, Dodero) - 43. Hults (Fortier, Kostitsyn), 49. Mrázik (Buc, Bohunický), 56. Fortier (Higgs), Rozhodovali: Piragic, Rencz – Vaczi, Zgonc, vylúčenia: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Graz: Nussbacher – Altmann, Mylläri, Menšikov, Lindner, Dodero, Kirchschläger, Krainz, Pfeffer – Ograjensek, Oleksuk, Kainz – Porsberger, Cameranesi, Setzinger – Latta, Schiechl, Broda – Rappold, Moderer, Alagic

Capitals: Coreau – Carson, Guimond, Chovan, Bohunický, Romančík, Boldižár, Ďurkech – Fortier, Hults, Bubela – Miklík, Higgs, Kosticyn – Mrázik, Buc, Hudec – Köver, Bezák, Šmída

Domáci začali náporom a už v 4. minúte sa ujali vedenia, keď rýchlu, kombinačnú akciu zakončil Kainz. Strelec úvodného gólu bol pri chuti a v 10. minúte mal ďalšiu tutovku, Bratislavčanov však podržal výborným zákrokom Coreau, ktorý sa vyznamenal aj pri dvoch presilovkách rakúskeho tímu.

Grazu vyšiel ideálne aj úvod druhej tretiny. Na dlhú prihrávku si nakorčuľoval Latta a strelou z pravého kruhu nedal Coreauovi šancu. Capitals sa nedokázali presadiť proti dobre organizovanej defenzíve súpera a nedostávali sa do sľubných šancí.

Na začiatku tretej tretiny mali výhodu prvej presilovky v zápase a vylúčenie Oleksuka potrestal Hults, ktorý zužitkoval peknú kombináciu Fortiera s Kostidynom. Hosťom narástli krídla a v 49. minúte bolo vyrovnané po strele Mrázika do odkrytej bránky. V 56. minúte zavŕšil dokonalý obrat Fortier, ktorý strelou z prvej prekonal Nussbachera.