Černák zranený! ,,Bol by problém, ak by sme oňho prišli!" priznal tréner

piatok, 26. február 2021 10:35 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

New York 26. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na piatok strelecky presadil v zámorskej NHL, ani jeho gól však neodvrátil prehru Montrealu na ľade Winnipegu 3:6. Canadiens neuspeli pri premiére nového trénera Dominiquea Ducharmea a utrpeli štvrtú prehru za sebou.

Tatar v 38. minúte zvýšil v presilovke na 3:1 pre Montreal, keď zužitkoval prihrávku Jespera Kotkaniemiho. Pre slovenského krídelníka to bol piaty gól v sezóne, v 18. zápase si pripísal 10. kanadský bod (5+5). "Habs" však náskok neudržali a inkasovali päť gólov v rade. "V prvej polovici zápasu sme hrali dobre, pozdávalo sa mi to. Ale potom sme vybuchli. Takže musíme hrať stále tak, ako sme začali," uviedol nový tréner Montrealu pre nhl.com.

V ďalšom stretnutí obhajca titulu Tampa Bay s Erikom Černákom vyhrala nad Carolinou 3:1. Slovenský obranca nedohral zápas pre zranenie v dolnej časti tela. Černák sa zranil v druhej tretine pri blokovaní súperovej strely, puk ho trafil do nohy a následne s problémami odišiel na striedačku. V zápase stihol odohrať osem a pol minúty. Tréner Tampy Jon Cooper nemal po zápase bližšie informácie: "Dostal tvrdú ranu. Neviem teraz, čo je s ním, ale bol by to pre nás problém, ak by sme o neho prišli."

Radosť z víťazstva mali Zdeno Chára a Richard Pánik, ktorých Washington zdolal Pittsburgh 5:2. "Toto bol presne ten výkon, aký by som chcel od hráčov vidieť stále. Všetci pracovali na sto percent a dostali sme za to odmenu," povedal tréner Capitals Peter Laviolette.

Dallas s obrancom Andrejom Sekerom nestačil na domácu Floridu, ktorej podľahol 2:3. Domáci rozhodli o triumfe v tretej tretine, keď strelili všetky svoje góly a otočili výsledok. Pomohol k tomu aj brankár Sergej Bobrovskij, ktorý predviedol 37 úspešných zákrokov. "Bol to jeden z tých zápasov, keď som si myslel, že súper je lepší a nemôžeme zvíťaziť. Ale potom sme zrazu v tretej dostali druhý dych, dali sme prvý gól a striedačka ožila. Toto je skutočne skvelé víťazstvo," uviedol tréner Floridy Joel Quenneville.

Jaroslav Halák dostal šancu v bránke Bostonu, no na zápas na ľade New Yorku Islanders nebude spomínať v dobrom. Od svojho bývalého tímu inkasoval sedem gólov a Bruins prehrali vysoko 2:7, pričom v tretej tretine inkasovali päťkrát. Halák zneškodnil 30 z 37 striel súpera. Z uplynulých štyroch zápasov prehrali "medvedi" tri. "Je to tým ako hrajú. V tomto zápase nás prevýšili v útočnom pásme, v tretej tretine úplne jednoznačne," povzdychol si tréner Bruins Bruce Cassidy.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - NEW JERSEY DEVILS 3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 7. Sheahan (Olofsson), 29. Mittelstadt (Staal, Miller), 56. Reinhart (Hall, Dahlin) – 26. Bratt (Zacha, Severson), 45. Wood (Gusev, Smith), 47. Hischier (Zacha), 62. Zacha (Bratt, Smith). Brankári: Ullmark (21. Hutton) - Blackwood, strely na bránku: 32:40, bez divákov.

OTTAWA SENATORS - CALGARY FLAMES 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Batherson (Stützle, Anisimov), 10. Gudbranson (Tierney), 25. C. Brown, 28. Brännström, 45. White (Paul), 55. White (Chabot, Dadonov) – 22. Lucic (Dube, Tanev). Brankári: Murray - Rittich (32. Zagidulin), strely na bránku: 31:30, bez divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - CHICAGO BLACKHAWKS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 49. Kane (de Haan, Janmark), 60. Söderberg (Murphy). Brankári: Korpisalo - Subban, strely na bránku: 26:27, bez divákov.

FLORIDA PANTHERS - DALLAS STARS 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)

Góly: 54. Barkov (Weegar, Huberdeau), 55. Stralman (Marchment, Luostarinen), 57. Vatrano (Wennberg, Hörnqvist) – 23. Pavelski (Dowling, Heiskanen), 38. Benn (Klingberg, Faksa). Brankári: Bobrovskij - Oettinger, strely na bránku: 35:39, 3844 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - CAROLINA HURRICANES 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Sergačov (Point), 47. Gourde (Hedman), 59. Goodrow – 15. Pesce (Fast, Aho). Brankári: McElhinney - Reimer, strely na bránku: 22:32, 536 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - PITTSBURGH PENGUINS 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Góly: 12. Bäckström (Jensen), 44. Oshie (Eller), 53. Wilson (Carlson, Ovečkin), 59. Hagelin, 60. Eller (Oshie, Bäckström) – 45. Tanev, 48. Guentzel (Crosby, Letang). Brankári: Vaněček - Jarry, strely na bránku: 35:28, bez divákov.

NEW YORK ISLANDERS - BOSTON BRUINS 7:2 (2:1, 0:1, 5:0)

Góly: 4. Pelech (Martin, Cizikas), 13. Barzal (Leddy, Varlamov), 46. Beauvillier, 51. Eberle (Barzal, Lee), 53. Pageau (Pelech), 55. Lee (Dobson, Leddy), 57. Wahlstrom (Pulock, Cizikas) – 2. Ritchie (Zbořil, Coyle), 32. Smith (DeBrusk, Vaakanainen). Brankári: Varlamov - HALÁK, strely na bránku: 37:36, bez divákov.

DETROIT RED WINGS - NASHVILLE PREDATORS 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 5. Glendening (Zadina, Helm), 29. Gagner (Ryan), 51. Gagner (Ryan, DeKeyser), 57. Erne (Helm, Glendening), 57. Gagner – 15. Granlund (Josi, Tolvanen), 43. Haula (Ellis, Kunin). Brankári: Bernier - Rinne, strely na bránku: 32:39, bez divákov.

WINNIPEG JETS - MONTREAL CANADIENS 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)

Góly: 26. Connor (Scheifele, Wheeler), 32. Connor (Šťastný, Ehlers), 35. Wheeler (Pionk, Dubois), 47. Thompson (Appleton, Lowry), 53. Dubois (Perreault, Copp), 59. Scheifele (Wheeler, Copp) – 14. Armia (Romanov, Byron), 18. Armia (Drouin, Petry), 28. TATAR (Kotkaniemi, Petry). Brankári: Hellebuyck - Price, strely na bránku: 31:21, bez divákov.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 28. Chiasson (Nugent-Hopkins, Barrie), 53. Puljujärvi (Draisaitl, McDavid), 60. McDavid (Yamamoto). Brankári: Demko - Smith, strely na bránku: 32:34, bez divákov.

Jaroslav Halák (Boston) 59:48 30/37 81,1%

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, u brankára: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/