Zdeno Chára prepísal európsky rekord NHL, hetrik Laughtona

pondelok, 8. február 2021 04:48 | Autor: TASR

Zdeno Chára
Zdeno Chára | zdroj: TASR

New York 7. februára (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v domácom stretnutí s Philadelphiou Flyers 4:7. Na triumfe hostí sa výrazne podieľal útočník Scott Laughton, ktorý zaznamenal hetrik.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral svoj 1565. zápas v NHL, dostal sa tak na čelo rebríčka v tejto štatistike spomedzi európskych obrancov.

Chára strávil na ľade 19:10 minúty, pripísal si dve strely na bránku a inkasoval štvorminútový trest za hru vysokou hokejkou. Jeho krajan Richard Pánik odohral 9 a pol minúty, dvakrát ohrozil bránku súpera a nazbieral štyri "mínusky".

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 4:7 (2:1, 2:3, 0:3)

Góly: 12. Ovečkin (Wilson, Eller), 17. Wilson (Bäckström, Ovečkin), 25. Ovečkin (Bäckström, Wilson), 40. Bäckström (Ovečkin, Wilson) – 19. Laughton (Gustafsson, Farabee), 23. Laughton (Farabee, van Riemsdyk), 28. Hägg (Aube-Kubel, Couturier), 37. van Riemsdyk, 41. Couturier (Raffl, Braun), 58. Laughton (Farabee, Raffl), 59. Couturier (Provorov, Braun). Brankári: Vaněček (37. Anderson) – Hart, strely na bránku: 37:23, bez divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Washington) 19:19 0 0 0 0 2 4
Richard Pánik (Washington) 9:30 0 0 0 -4 2 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/