nedeľa, 7. február 2021 07:59 | Autor: TASR

Futbalisti Real Madrid
Futbalisti Real Madrid | zdroj: TASR

Madrid 6. februára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola španielskej La Ligy na ihrisku poslednej Huescy 2:1.

"Biely balet" zaskočila aktivita nováčika, v prvom polčase mierila na bránku domácich iba jediná strela v podaní hráčov Realu. V 48. minúte dostal Huescu do vedenia Javier Galan, favorit však dokázal otočiť skóre zásluhou dvoch presných zásahov francúzskeho stopéra Raphaela Varanea.

Nová posila domáceho tímu, slovenský stopér Denis Vavro, strávil duel na lavičke náhradníkov. Real znížil stratu na vedúce Atletico Madrid na sedem bodov, líder však odohral o dva zápasy menej.

Hráči FC Sevilla sa proti Getafe dlho strelecky trápili, napokon si však pripísali tri body po výhre 3:0. Andalúzsky tím zaznamenal štvrtý triumf za sebou, po ktorom mu v neúplnej tabuľke patrí tretia priečka.