Bratislava Capitals prehrala s Red Bull Salzburg

sobota, 6. február 2021 09:43 | Autor: TASR

Bratislava Capitals logo
Bratislava Capitals logo | zdroj: capitals.sk

Bratislava 5. februára (TASR) - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v piatkovom zápase 43. kola Ice Hockey League (IHL) na domácom ľade s Red Bullom Salzburg 2:3.

Zverenci trénera Petra Draisaitla figurujú na ôsmom mieste tabuľky so ziskom 50 bodov.

IHL - 43. kolo:

iClinic Bratislava Capitals - Red Bull Salzburg 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 35. Hults (Culkin, Higgs), 51. Buc (Chovan) - 26. Ortega (Harnisch, Pallestrang), 27. Thaler, 53. Rauchenwald (TS). Rozhodovali: Baluška, Soós – Durmis, Váczi, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Capitals: Coreau – Chovan, Culkin, Bohunický, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár – Miklík, Hults, Kosticyn – Fortier, Higgs, Bubela – Hudec, Buc, Mrázik – Köver, Bezák, Faith

Salzburg: Eliasson – Zündel, Viveiros, Schreier, Pallestrang, Stapelfeldt, Jakubitzka – Ortega, Varejcka, Harnisch – Huber, Rauchenwald, Predan – Feldner, Baltram, Hochkofler – Maier, Thaler, Rebernig

Oba tímy si vypracovali v úvode zápasu niekoľko náznakov akcií, no brankári veľa práce nemali. V 8. minúte išiel na trestnú Guimond, ale Bratislavčania sa ubránili. V 15. minúte mohli ísť do vedenia, no Hudec trafil len do žŕdky. V závere tretiny sa opäť ubránili početnej výhode súpera. Prvá polovica druhého dejstva vyšla lepšie hosťom, ktorí sa v priebehu minúty a pol dostali do dvojgólového vedenia. Najprv sa presadil presnou strelou Ortega a vzápätí potrestal zlú rozohrávku Thaler - 0:2. Domáci znížili v 35. minúte, keď sa pri početnej výhode presadil Hults. Capitals hrali krátko na to druhú presilovku, no tá už gól nepriniesla. Vyrovnanie prišlo v 51. minúte, Chovan nahodil puk na bránku a pred Eliassonom ho šikovne tečoval Buc - 2:2. O dve minúty neskôr však Chovan zastavil Rauchenwalda a rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré faulovaný hráč premenil a rozhodol o triumfe Salzburgu.