Main Content

Mesto Reggio Emilia pripravilo pamätník na počesť Kobeho Bryanta

streda, 27. január 2021 04:45 | Autor: TASR

Kobe Bryant
Kobe Bryant | zdroj: TASR

Reggio Emilia 26. januára (TASR) - Talianske mesto Reggio Emilia venuje časť verejného priestranstva priamo v historickom centre pamiatke zosnulého basketbalistu Kobeho Bryanta.

Jeden z najpopulárnejších a najúspešnejších basketbalistov histórie zomrel presne pred rokom 26. januára 2020 po páde helikoptéry aj so svojou dcérou Giannou. Bryant sa narodil vo Philadelphii, no podstatnú časť detstva strávil práve v meste neďaleko Bologne, kde jeho otec hrával profesionálne basketbal.

Mesto zasadilo nový strom ginka dvojlaločného na mieste, ktoré fanúšikovia basketbalu tradične využívajú na peší presun do arény a doplnilo ho pamätnou tabuľou. Plánuje aj použiť nočné osvetlenie v žltej a fialovej farbe klubu Los Angeles Lakers, za ktorý Bryant odohral celú kariéru v NBA.

"Reggio Emilia milovalo najprv Joea a potom aj jeho syna. Kobe sa vrátil do Ameriky, ale vždy na nás spomínal s láskou. Chceme si pamätať šťastné dieťa, ktoré v nás zanechalo množstvo úžasných spomienok," cituje portál ESPN viceprezidenta športovej nadácie mesta Reggio Emilia Emanueleho Maccaferriho.

Náš youtubeOdoberať