FA CUP: Manchester United vyradil Liverpool, ďalej aj Chelsea!

pondelok, 25. január 2021 04:50 | Autor: TASR

James Milner, Donny van der Beek
James Milner, Donny van der Beek | zdroj: TASR

Londýn 24. januára (TASR) - Futbalisti Manchestru United postúpili do osemfinále Pohára FA. V zápase 4. kola zdolali v derby FC Liverpool 3:2. V ďalšej fáze sa strenú s West Hamom United.

Ako prví sa dostali do vedenia Liverpoolčania vďaka Mohammedovi Salahovi, na jeho zásah odpovedali Mason Greenwood a Marcus Rashford. "The Reds" vyrovnali Salahovým druhým gólom, o postupe United však rozhodol Bruno Fernandes v 78. minúte.

Hráči Fulhamu v bránke so slovenským reprezentantom Marekom Rodákom nepostúpili do osemfinále Pohára FA. Vo 4. kola prehrali na svojom ihrisku s Burnley 0:3. Rodáka dvakrát prekonal Jay Rodriguez, ktorý svoj druhý zásah dosiahol z jedenástky. Konečný výsledok stanovil Kevin Long.

Do ďalšej fázy postúpili bez problémov hráči londýnskej Chelsea, ktorí zdolali druholigový Luton Town 3:1.

Leicester City prehrával po prvom polčase s Brentfordom 0:1, ale v druhom dejstve otočil a triumfoval 3:1.