štvrtok, 21. január 2021 05:13 | Autor: TASR

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane | zdroj: TASR

Madrid 20. januára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid senzačne vypadli v šestnásťfinále Španielskeho pohára s treťoligistom. Na pôde CD Alcoyano prehrali v stredu 1:2 po predĺžení.

O triumfe domácich rozhodol v 115. minúte Juanan Casanova, hoci jeho tím hral už oslabený o vylúčeného hráča. Päť minút predtým videl Ramon Lopez červenú kartu po druhej žltej za zákrok na Casemira.

Real nenastúpil v najsilnejšej základnej zostave - Eden Hazard, Karim Benzema, či Toni Kroos naskočili do hry až v priebehu zápasu. Hostia mali podľa očakávania počas celého stretnutia hernú i streleckú prevahu a od 45. minúty viedli po hlavičke Edera Militaa. V 80. minúte však vyrovnal Jose Solbes a zariadil predĺženie, v ktorom outsider dokonal prekvapenie. K hrdinom patril aj brankár Jose Juan Figueras, ktorý zneškodnil množstvo šancí Realu.

Do osemfinále pohára postúpil Real Sociedad San Sebastian, na pôde treťoligovej Cordoby uspel 2:0.