Main Content

Šanca pre Slovensko? Organizátorovi MS preplatí náklady IIHF!

utorok, 19. január 2021 11:38 | Autor: TASR

Steel Aréna Košice
Steel Aréna Košice | zdroj: TASR

Praha 19. januára (TASR) - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) odškodní Bielorusko za odňatie organizácie MS 2021. Povedal to člen Rady IIHF Petr Bříza pre sport.cz. Podľa jeho slov federácia tiež preplatí náhradnému dejisku všetky náklady na šampionát.

"Nejde o sankcie. Čakáme na analýzu úradu generálneho sekretára IIHF, ktorý v nasledujúcich týždňoch identifikuje náklady a dôsledky tohto rozhodnutia," uviedol Bříza, ktorý zdôraznil, že išlo o jednomyseľné rozhodnutie Rady: "Keď sa vlani objavili prvé problémy, IIHF vypracovala analýzu rizík, odvtedy sa situácia nezlepšila. Paragraf 9 stanov IIHF jednoznačne popisuje, že ak hostiteľská krajina nie je schopná zaručiť bezpečný priebeh MS, Rada IIHF má právo ich presunúť. To sme teraz využili."

Náhradná krajina ešte nie je známa. Do úvahy prichádza Dánsko či Bratislava, ale možnosťou je aj to, že celý šampionát odohrajú v lotyšskej Rige, ktorá sa s Bieloruskom podieľala na organizácii. V dôsledku pandémie však bude šampionát s najväčšou pravdepodobnosťou bez divákov. Aj preto IIHF podľa Břízu preplatí všetky náklady na jeho organizáciu: "Keď poviete záujemcovi, že musí zorganizovať MS bez divákov, ale zároveň musí všetko zaplatiť, tak to nejde. Preto IIHF prišla so stanoviskom, že musí zaplatiť náklady. Generálny sekretár IIHF Horst Lichtner teraz bude veľmi intenzívne pracovať na troch reálnych variantov financovania."

Náš youtubeOdoberať