pondelok, 18. január 2021 05:14 | Autor: TASR

Futbalisti Athletic Bilbao
Futbalisti Athletic Bilbao | zdroj: TASR

Sevilla 17. januára (TASR) - Futbalisti Athletica Bilbao sa stali tretíkrát v histórii víťazmi španielskeho Superpohára. Vo finále zvíťazili v Seville nad FC Barcelona 3:2 po predĺžení. O triumfe Baskov rozhodol v 93. minúte Inaki Williams.

Barcelona už aj s uzdraveným Lionelom Messim dvakrát viedla zásluhou Antoina Griezmanna. Bilbao, ktoré v semifinále vyradilo Real Madrid, však vždy dokázalo odpovedať. Vyrovnávajúci gól strelil v 90. minúte Aster Villalibre a v predĺžení sa delovkou z rohy šestnástky zaskvel Williams. V závere zápasu si Messi neudržal nervy na uzde a za udretie Villalibru dostal červenú kartu.

finále španielskeho Superpohára:

FC Barcelona - Athletic Bibao 2:3 po predĺžení (2:2, 1:1)
Góly: 40. a 77. Griezmann – 42. Marcos, 90. Villalibre, 93. Williams, ČK. 120. Messi (Barcelona)