nedeľa, 17. január 2021 08:35 | Autor: TASR

Mason Mount, Olivier Giroud, Chelsea FC
Mason Mount, Olivier Giroud, Chelsea FC | zdroj: TASR

Londýn 16. januára (TASR) - Futbalisti Leicesteru sa posunuli priebežne na druhé miesto tabuľky anglickej Premier League o bod za Manchester United, ktorý má zápas k dobru.

Leicester zdolal v sobotnom domácom stretnutí 19. kola Southampton 2:0, gólovo sa o to postarali James Maddison a Harvey Barnes.

Hráči Chelsea sa dlho trápili, ale napokon zvíťazili na pôde Fulhamu 1:0. Hostia mali od 44. minúty početnú výhodu po vylúčení Antoneeho Robinsona. Využili ju však až v 78. minúte, keď sa presadil Mason Mount. Na lavičke domácich bol slovenský brankár Marek Rodák. Chelsea predtým nevyhrala tri zápasy, patrí jej priebežne 7. priečka.

Wolverhampton prehral s West Bromwichom 2:3. Zverenci trénera Nuna Espirita Santa nebodovali naplno piatykrát za sebou. Naopak, hostia vyhrali po siedmich dueloch a pripísali si druhý triumf v tejto sezóne.

Po polčase pritom West Bromwich prehrával 1:2, ale v priebehu štyroch minút otočil vďaka Semimu Ajayiovi a Matheusovi Pereirovi, ktorý premenil aj svoju druhú penaltu v zápase.