Dakar: Štefan Svitko po záverečnej etape celkovo ôsmy

piatok, 15. január 2021 10:33 | Autor: TASR

Štefan Svitko
Štefan Svitko | zdroj: TASR

Džidda 15. januára (TASR) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko na stroji KTM obsadil na Rely Dakar 2021 ôsme miesto v celkovej klasifikácii. Prvé dve priečky patrili jazdcom Hondy, čo sa naposledy stalo v roku 1987. Z triumfu sa tešil Argentínčan Kevin Benavides, druhý skončil Ricky Brabec z USA. Stupne víťazov doplnil Brit Sam Sunderland na KTM.

Svitko finišoval v piatok v záverečnej 12. etape z Janbu do Džiddy s dĺžkou 202 km na 17. priečke so stratou 17:55 min na prvého Brabeca. Benavidesovi stačilo neurobiť vážnu chybu, do cieľa napokon prišiel na druhom mieste s mankom 2:17 minúty na víťaza, čo mu stačilo na celkový triumf.

Svitko sa pri svojej dvanástej účasti na Rely Dakar piatykrát umiestnil v Top 10. Najlepší výsledok dosiahol v roku 2016, keď v celkovom poradí skončil na druhom mieste. Štyrikrát preteky nedokončil, vlani bol jedenásty.

Rely Dakar - 12. etapa (Janbu - Džidda, 202 km)

motocykle: 1. Ricky Brabec (USA/Honda) 2:17:02 h, 2. Kevin Benavides (Arg./Honda) +2:17 min, 3. Matthias Walkner (Rak./KTM) +4:13, 4. Skyler Howes (USA/KTM) +5:49, 5. Daniel Sanders (Aus./KTM) +7:11, 6. Martin Michek (ČR/KTM) +9:05 ..., 17. Štefan SVITKO (SR/KTM-Slovnaft Rally Team) +17:55

celkové poradie: 1. Benavides 47:18:14 h, 2. Brabec +4:56 min, 3. Sam Sunderland (V. Brit./KTM) +15:57, 4. Sanders +38:52, 5. Howes +52:33, 6. Lorenzo Santolino (Šp./Sherco) +58:30 ..., 8. SVITKO 1:43:07 h