Main Content

VIDEO: Vlhová urobila dve chyby. Vo Flachau triumfovala Shiffrinová (REAKCIE)

streda, 13. január 2021 05:10 | Autor: TASR

Petra Vlhová
Petra Vlhová | zdroj: TASR

Flachau 12. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová po dvoch triumfoch v uplynulých dvoch rokoch tentoraz v nočnom slalome Svetového pohára vo Flachau na pódium nevystúpila. V prvom aj druhom kole urobila chyby, ktoré ju podľa jej slov stáli lepší výsledok.

V utorňajšej súťaži zaostala za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 62 stotín sekundy. Druhá skončila domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+0,19 s) a tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,43 s). "Vždy stojím na štarte s tým, že chcem vyhrať. Ale dnes som riskovala a dve obrovské chyby ma stáli lepší výsledok. Stane sa, ale mám ďalšie body," povedala Vlhová pre TASR v cieľovom priestore.

VIDEO: Druhá jazda Petry Vlhovej

V druhom kole sa blysla skvelou jazdou najskôr Gisinová, ktorá išla bez chyby a excelentne si poradila predovšetkým so spodnou časťou. Domáca Rakúšanka Liensbergerová však jazdu na hrane rizika zvládla bez jediného zaváhania a zašla najlepší čas druhého kola. Pred slovenskou lyžiarkou napokon skončila ešte Holdenerová. "Chcela som ísť na hranicu, ale bohužiaľ, nevyšlo mi to. V tomto roku je veľká konkurencia, baby sú rýchle. Stačí jedna chybička a baby sú hneď predo mnou," poznamenala Vlhová.

Podmienky na trati v druhom kole ovplyvňoval sneh, najmä vo vrchnej časti bol hustejší, ako v cieľovej rovine. "Sneh som vôbec neriešila," poznamenala 25-ročná Slovenka. Najbližší program Vlhovej je nabitý, už počas najbližšieho víkendu ju čakajú dva obrovské slalomy v Krajnskej Gore, kam presunuli preteky z Mariboru. "Nemám čas na oddych. Zajtra cestujeme, vo štvrtok a v piatok trénujeme a potom sú preteky. Takýto je program, oddychujem iba v noci keď spím," dodala na záver pre TASR.

Náš youtubeOdoberať