Main Content

F1: Mick Schumacher: Porovnávania s otcom ma neotravujú

pondelok, 28. december 2020 05:18 | Autor: TASR

Mick Schumacher
Mick Schumacher | zdroj: TASR

Berlín 27. decembra (TASR) - Nemecký pilot formuly 1 Mick Schumacher si je vedomý, že ho po vstupe do motoristického šampionátu bude čakať neustále porovnávanie s jeho otcom Michaelom. Toho považuje za najlepšieho jazdca histórie F1.

Syn sedemnásobného majstra sveta bude od budúcej sezóny efjednotky jazdiť za tím Haas. "Je to v poriadku, neustále porovnávania s otcom ma neotravujú," povedal 21-ročný Schumacher v rozhovore pre nedeľné vydanie nemeckého magazínu Bild. "Môj otec je pre mňa tým najlepším, ktorý kedy bol v tomto športe. Prečo by som sa mal od neho dištancovať? Samozrejme, budem si musieť nájsť svoju cestu."

Mick tiež pripomenul, že dôležitú úlohu v jeho živote hrá aj jeho matka Corinna. "Je to môj najlepší radca a vždy prvý človek, ktorému volám," prezradil pilot, ktorého čaká debut v F1 21. marca na VC Austrálie.

Michael Schumacher sa vážne zranil počas lyžovačky koncom roku 2013. Od tej doby sa lieči v domácom prostredí v Ženeve. Jeho zdravotný stav drží jeho rodina mimo očí verejnosti. Informovala agentúra DPA.

Náš youtubeOdoberať