pondelok, 28. december 2020 05:17 | Autor: TASR

Šimon Latkóczy
Šimon Latkóczy | zdroj: TASR

Edmonton 28. decembra (TASR) - Slovenskí hokejisti do 20 rokov podľahli v druhom zápase na MSJ v Edmontone domácej Kanade 1:3. S favorizovaným súperom odohrali rušný, dramatický zápas a v 60. minúte počas power play senzačne siahali na predĺženie a teda aj na body.

V pondelok ráno o 3.30 SEČ sa stretnú s Nemeckom.

A-skupina:

SLOVENSKO - Kanada 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 59. Chromiak (Faith, Nemec) - 5. Spence (Tomasin, Mercer), 57. Tomasino (Cozens), 60. Quinn.

Mladí Slováci podali udatný výkon, ktorý prekvapujúco naberal postupom zápasu na kvalite. Po relatívne skorom inkasovaní sa striasli zvyškov rešpektu a ťažké domáce kalibre, ktoré predtým nastrieľali Nemcom 16 gólov, eliminovali nadšeným celoplošným výkonom. Súper mal síce jasnú prevahu, ale len sporadicky sa dostával do sústavnejšieho tlaku. V druhej tretine Kanaďania prvýkrát na spoľahlivého Hlavaja vystrelili až po 12 minútach... Celkový pomer striel 18:23 síce odporuje kanadskému výkonu, ale zároveň to je výslednica skvelého slovenského for/bek-čekingu, sústredeného aktívneho bránenia a zamestnávanie protivníkov kontrovými výpadmi. Slováci sa čoraz viac osmeľovali k umnej a nepanickej rozohrávke, čím otupovali ostrosť kanadských kombinačných štruktúr. V tretej tretine boli dokonca aktívnejší na strely (10:7) a dvakrát siahali na vyrovnanie. Najprv v 55. minúte v presilovke Slafkovský riešil výbornú streleckú pozíciu prudkou prihrávkou pred bránkovisko a o minútu po jeho riskantnom manévri na útočnej modrej domáci zvýšili na 2:0. Ďalšia početná výhoda už vyšla, na 1:2 poldruha minúty pred klaksónom znížil Chromiak, ale aktívnejšej a herne lepšej Kanade trojbodové víťazstvo neuniklo. V záverečných sekundách mali Slováci v nátlakovej power play dvakrát smolu v zakončení a následne na modrej ušiel nešťastne puk Nemcovi, ktorý ináč dobre operoval ako stratég hry v početnej výhode. Kanaďan Quinn spečatil výsledok do prázdnej bránky.