Main Content

Pod Guľom sa trasie v Plzni stolička. Podľa českých médií je na hrane

utorok, 22. december 2020 05:17 | Autor: TASR

Adrian Guľa
Adrian Guľa | zdroj: TASR

Praha 21. decembra (TASR) - Pozícia slovenského trénera Adriana Guľu na lavičke futbalistov Plzne sa po víkende opäť otriasla. Viktoria si z ihriska Slovácka odniesla debakel 0:4 a pripísala si už piatu ligovú prehru v sezóne, z toho tretiu z predchádzajúcich štyroch vystúpení. V tabuľke je Plzeň na piatom mieste.

Podobný "výprask" dostala Plzeň v Slovácku ešte pred 20 rokmi, v auguste 2000 tam Západočesi prehrali 0:5. Vtedajší 1. FC Synot sa však pohyboval v strede tabuľky a Plzeň v tej sezóne vypadla do druhej ligy. V uplynulých rokoch má však Viktoria najvyššie ambície. "Zápas sme, žiaľ, nezvládli herne, ani výsledkovo. Chýbala nám tímovosť, domáci vyhrali zaslúžene," povedal po zápase Guľa podľa portálu idnes.cz.

O Guľovej pozícii, ktorý vedie Plzeň od decembra minulého roka, sa špekulovalo už po prehre 2:3 v Jablonci. Hlasy kritikov na chvíľu zmĺkli po jasnom triumfe Plzne 7:0 nad Teplicami, ale eufória dlho nevydržala. Plzeň v lige nezdolala Zlín, České Budějovice, Karvinú, ani Slovácko a dokonca týmto súperom ani nestrelila gól.

"Keď sa trénerská stolička pod Guľom doteraz kývala, teraz už prišla o jednu nohu a slovenský kouč musí veľmi namáhavo vyrovnávať balans, aby sa nerozpadla úplne," píše idnes.cz. Medzi potenciálnymi nástupcami sa spomína aj bývalý tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal.

Plzeň čaká v tomto roku ešte jeden zápas, ktorý môže veľa naznačiť. V stredu 23. decembra hostí Viktoria doma obhajcu titulu a lídra tabuľky Slaviu Praha. Prípadný úspech nad "zošívanými" by mohol Guľovi pomôcť upevniť si pozíciu.

Náš youtubeOdoberať