sobota, 19. december 2020 18:00 | Autor: TASR

Liverpool FC
Liverpool FC | zdroj: TASR

Londýn 19. decembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool deklasovali v sobotňajšom zápase 14. kola anglickej Premier League Crystal Palace na jeho trávniku 7:0. Obhajca titulu si tak upevnil prvú priečku v tabuľke.

"The Reds" tri dni po šlágri s Tottenhamom Hotspur nenastúpili od úvodu v najsilnejšej zostave, tréner Jürgen Klopp nechal na lavičke Mohameda Salaha.

Egyptského kanoniera však zastúpil Japonec Takumi Minamino, ktorý už v 3. minúte otvoril skóre a pripísal si svoj premiérový zásah v Premier League. Celkovo sa o sedem gólov postaralo päť strelcov, po dva zaznamenali Roberto Firmino a Salah, ktorý prišiel na ihrisko v 57. minúte. Ďalšie pridali Sadio Mane a Jordan Henderson.

Hráči Manchestru City sa po dvoch remízach opäť vrátili na víťaznú vlnu. K zisku troch bodov na ihrisku Southamptonu im stačil jediný gól, ktorý strelil v 16. minúte po kombinačnej akcii Raheem Sterling.