Main Content

VIDEO: Joshua knockoutoval Puleva. Vyzval Furyho, ktorý ho vysmial

nedeľa, 13. december 2020 09:13 | Autor: TASR

Anthony Joshua
Anthony Joshua | zdroj: TASR

Londýn 13. decembra (TASR) - Britský profesionálny boxer Anthony Joshua knokautoval bulharského vyzývateľa Kubrata Puleva v 9. kole sobotňajšieho zápasu a obhájil svoje opasky organizácií WBA, IBF, WBO a IBO.

Tridsaťjedenročný pästiar si tak vylepšil štatistiky na 24 víťazstiev (z toho 22 KO) v 25 súbojoch. Jedinú prehru v ringu mu uštedril vlani v júni Andy Ruiz jr. z USA. Pre o osem rokov staršieho Puleva to bola druhá prehra z 30 duelov kariéry. Predtým ho zdolal v roku 2014 len Ukrajinec Vladimir Kličko.

Joshua knokautoval svojho súpera pred zrakmi tisícky divákov vo Wembley Aréne v 9. kole, keď ho zložil presným a tvrdým úderom. Zvíťaziť pritom mohol už oveľa skôr, keďže Bulhara rozhodca predtým trikrát počítal. Po sérii inkasovaných tvrdých úderov dvakrát v 3. kole a potom tesne pred knokautom v deviatom.

Joshua si tak otvoril cestu k očakávanému unifikačnému súboju v najvyššej kategórii s krajanom Tysonom Furym, ktorý vlastní opasok organizácie WBC. "Som za všetko. Kto chce vidieť, ako Anthony Joshua boxuje v roku 2021 s Tysonom Furym?" spýtal sa divákov a odpoveďou mu bolo veľké povzbudzovanie.

"Túto hru som začal v roku 2013 a odvtedy zbieram opasky. Ktokoľvek ich má, rád sa s ním stretnem v ringu. Ak to má byť Tyson Fury, nech je to Tyson Fury," citovala ho agentúra AFP.

Záujem o súboj potvrdil krátko po Joshuovom víťazstve aj Fury: "Chcem ten duel, knokautujem ho do tretieho kola," napísal na sociálnej sieti. Tridsaťdvaročný Brit však môže byť zmluvne zaviazaný, aby sa pred zápasom s Joshuom stretol tretíkrát v ringu s Američanom Deontayom Wilderom. V prvom súboji s ním remizoval, no vo februári ho zdolal technickým K.O. v 7. kole, obhájil titul WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii a získal voľný opasok magazínu The Ring. Wilder však po prehre aktivoval klauzulu v zmluve, ktorá mu dáva právo na odvetu. Tá sa mala konať koncom roka 2020, no pre pandémiu koronavírusu ju odložili.

Náš youtubeOdoberať