Main Content

Vlci trhajú SHL na kusy. Sú extraligový tím? (komentár)

piatok, 4. december 2020 09:00 | Autor: Jakub Vaverka

Vlci Žilina
Vlci Žilina | zdroj: Igor Pĺž (Vlci Žilina)

Hokejisti Žiliny si v doterajšom priebehu prvoligovej sezóny urobili zo súperov trhací kalendár. Vlci to myslia s návratom medzi elitu naozaj vážne. Doposiaľ odohrali sedem zápasov, v ktorých nestratili ani jeden bod. 

Komentár Jakuba Vaverku

V prvom zápase porazili Vlci Levice 7:0, následne sa SHL kvôli celosvetovej pandémii prerušila a nehralo sa do 22.novembra. Druhý duel Žilinčania vyhrali v Považskej Bystrici 9:0, nasledoval domáci triumf proti Humennému v pomere 4:1. Potom mala prísť poriadne náročná skúška v podobne regionálneho derby s Martinom. Rytieri z Turca išli do zápasu s klubom spod Dubňa ako líder ligy. Vlci ale v Bitke o Strečno dominovali a vyhrali presvedčivo 7:0. Dlhé roky sa im nepodarilo ovládnuť derby zápas s Martinom tak jednoznačným spôsobom.

V rýchlom tempe prišiel triumf v Trnave 5:3, povinná jazda so slovenskou reprezentáciou do 18 rokov v pomere 9:2 a o deň neskôr vybojované tri body proti Topoľčanom. Topoľčianski hokejisti vyhrávali nad Vlkmi na ich ľade v druhej tretine 2:0, ale nakoniec neustáli tlak lídra SHL a prehrali tesne 2:3. Žilina nastúpila v decembri už na dva zápasy, ešte ich čaká do konca kalendárneho roka desať súťažných duelov. Kalendár je poriadne nabitý, ale zatiaľ sa nezdá, že by to Vlkom vadilo.

Zverenci skúseného trénera Dušana Gregora sú v SHL prví, vyhrali sedem zápasov, majú 21 bodov a na svojom konte skóre 44:8. Už dnes ich čaká ligový duel v Dubnici a nebude to nič jednoduché, pričom všetkým pod Dubňom je jasné, že sa nedá stále vyhrávať a príde aj kríza. Alebo nepríde? Každopádne, bude to zaujímavé sledovať, pričom treba férovo uznať, že Vlci sú jedným z hlavných dôvodov, prečo zraky slovenských hokejových priaznivcov v tomto ročníku zablúdia aj druhej najvyššej súťaže.

Marek Pacalaj
Marek Pacalaj | zdroj: Daniel Stehlík (Vlci Žilina)

Klub zo Žiliny prešiel pred sezónou zmenou majiteľov, MsHK Žilina sa premenoval na Vlci Žilina a v kádri je viacero zvučných zmien, ktoré v hokejovej obci niečo znamenajú. Spomenúť môžeme Jakuba Lineta, Jaroslava Markoviča, Františka Skladaného, Patrika Koyša, Tomáša Urbana či Igora Safaraleyeva. Najväčšou devízou súčasnej Žiliny je ale fakt, že hrá tímovo, a že udrieť môže prakticky každý člen kádra. 

Keď súperovi hrozí nebezpečenstvo z každej formácie, je veľká šanca, že výsledky budú úspešné. Nedávno to povedal aj tréner Dušan Gregor. V kabíne je razená filozofia toho, že Vlci nie sú silní ako jednotlivci, ale ako celok. Zatiaľ to vyzerá, že žilinská hokejová svorka naozaj drží pokope a i keď je iba úvod decembra, v kuloároch sa začína nahlas hovoriť o tom, že v SHL aktuálne neexistuje tím, ktorý by dokázal Vlkov poraziť v sérii na štyri víťazné zápasy.

Vlci sú na love a korisťou je postup do Extraligy. 

Náš youtubeOdoberať