Main Content

FIFA zverejnila nomináciu na Hráča roka. Je v nej štvorica Liverpoolu

streda, 25. november 2020 16:07 | Autor: TASR

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | zdroj: TASR

Zürich 25. novembra (TASR) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zverejnila v stredu zoznam nominácií na cenu pre najlepšieho hráča roka. Tradičný ceremoniál Best FIFA Football Awards sa uskutoční 17. decembra virtuálnym spôsobom.

Virgil Van Dijk
Virgil Van Dijk | zdroj: TASR

Medzi jedenástkou nominovaných v najprestížnejšej kategórii je až štvorica hráčov úradujúceho anglického majstra FC Liverpool. Sú nimi Sadio Mane, Mohamed Salah, Virgil van Dijk a Thiago Alcantara, ktorý ešte na jar obliekal dres Bayernu Mníchov. Dvoch hráčov má v nominácii Paríž St. Germain - útočníkov Neymara a Kyliana Mbappeho. Pred rokom v ankete triumfoval Lionel Messi z FC Barcelona.

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Hlasovanie bude prebiehať do 9. decembra. Najlepší hráči, hráčky a tréneri vzídu z kombinovaného hlasovania kapitánov a koučov všetkých národných tímov, z online hlasovania fanúšikov a približne 200 zástupcov médií.

Nominácia na cenu FIFA Hráč roka 2020:

Thiago Alcantara (Bayern Mníchov/FC Liverpool), Cristiano Ronaldo (Juventus Turín), Kevin De Bruyne (Manchester City), Robert Lewandowski (Bayern Mníchov), Sadio Mane (FC Liverpool), Kylian Mbappe (Paríž St. Germain), Lionel Messi (FC Barcelona), Neymar (Paríž St. Germain), Sergio Ramos (Real Madrid), Mohamed Salah a Virgil van Dijk (obaja FC Liverpool)

 

Náš youtubeOdoberať