sobota, 21. november 2020 21:30 | Autor: TASR

Jose Mourinho
Jose Mourinho | zdroj: TASR

Londýn 21. novembra (TASR) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v sobotnom šlágri 9. kola Premier League nad Manchestrom City 2:0 a v neúplnej tabuľke sa dostali na prvé miesto.

Zosadiť ich z neho bude môcť v nedeľu Leicester City v prípade, že vyhrá na pôde úradujúceho majstra FC Liverpool.

Zverencov Joseho Mourinha naštartoval rýchly gól kórejského útočníka Son Heung-Mina, ktorý otvoril skóre už v 5. minúte strelou z hranice šestnástky. Hostia vyrovnali v 27. minúte, no presný zásah Aymerica Laporteho systém VAR neuznal. Hostia z územnej prevahy nevyťažili nič, triumf "kohútov" spečatil v 65. minúte Lo Celso, ktorý zakončil rýchlu akciu svojho tímu.

Londýnska Chelsea v prvom sobotnom stretnutí najvyššej anglickej súťaže zvíťazila nad Newcastlom United 2:0 a dosiahla tretí triumf za sebou. Na súpiske domáceho Newcastlu opäť chýbal slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, ktorý pre zranenie členka v tejto sezóne ešte nechytal.