Main Content

Škriniar naznačil, že problém Slovenska tkvie v ofenzíve

štvrtok, 19. november 2020 09:45 | Autor: TASR

Milan Škriniar
Milan Škriniar | zdroj: TASR

Bratislava 19. novembra (TASR) - Jubilejný 300. zápas v histórii slovenskej futbalovej reprezentácie mal veľmi trpkú príchuť. Po prehre v Česku 0:2 Slováci zostúpili do C-divízie Ligy národov.

Obranca Milan Škriniar na pozápasovej online tlačovej konferencii porovnal oba duely s postfederálnym rivalom v 2. skupine, pomenoval najväčšiu slabinu mužstva a tiež celkovo zhodnotil novembrový asociačný termín zo slovenského pohľadu.

V septembri na bratislavskom Tehelnom poli Česi vyhrali 3:1 po suverénnom a dominantnom výkone. Mužstvo domácich vtedy ešte viedol český kouč Pavel Hapal, ktorého však po októbrových prehrách v Škótsku a doma s Izraelom nahradil Štefan Tarkovič. Ten s tímom po triumfe 2:1 pp v Severnom Írsku postúpil na budúcoročné ME a ako bonus pridal aj domácu výhru 1:0 nad Škótskom v LN. Do tretice už ale "nová metla" nefungovala a Česi pomerne jednoznačne uštedrili rivalovi štvrtú prehru za sebou vo vzájomných dueloch.

"V domácom zápase s Českom nás súper prehrával vo všetkých činnostiach. V držaní lopty, v súbojoch, bol vždy o krok, či dokonca o dva vpred. Boli sme celý zápas pod tlakom. Tu to bolo iné," uviedol Škriniar.

"No vstup sme nemali dobrý, inkasovali sme zo štandardky. Potom sme mali lepšie fázy, podržali sme loptu, aj sme zakombinovali. V strede si to chalani vedia zhodiť, jediné, čo nám podľa mňa chýba, je to doplnenie šestnástky. Tam musí prísť center a musíme to doplniť tak v troch či štyroch hráčoch, aby sme si vypracovali šance. Tam bol najväčší rozdiel a inkasovali sme tiež dva góly, s čím samozrejme nemôžeme byť spokojní. Stále je na čom pracovať, ale je vidno zlepšenie, keď porovnáme prvý zápas s Čechmi," povedal najlepší futbalista SR za minulý rok.

O zostupe Slovákov podľa 25-ročného stopéra Interu Miláno rozhodli najmä súboje v Izraeli, v Škótsku a doma s Izraelom. "Zlomový bol možno ten prvý v Izraeli, keď sme inkasovali v 90.+3 minúte na 1:1. A potom tie dva zápasy v októbrovom asociačnom termíne, ktoré sme s Izraelom aj Škótskom prehrali. Aj v zápasoch s Českom sa dalo urobiť viac, ale myslím si, že Česi boli favorit skupiny, majú silnú generáciu a veľmi dobré kvalitné mužstvo," povedal líder národného tímu, ktorý odmietol, že by sa na slabom výkone SR v Plzni podpísala fyzická únava: "Tréner sa to snažil točiť a hru oživiť. O únave to nebolo. Práveže v druhom polčase sa mi zdalo, že sme sviežejší ako v prvom. Takže ťažko to zhadzovať na únavu, aspoň z môjho pohľadu hráča z ihriska, teda neviem, ako to vyzeralo z tribúny alebo televízie."

Opora defenzívy napriek zostupu hodnotí november pozitívne: "Zraz bol úspešný. Cieľom bolo postúpiť na ME a to sa podarilo. Chceli sme sa aj zachrániť v B-divízii, no to sa nepodarilo. Ale hodnotíme to úspešne. Je stále na čom pracovať, ako povedal aj tréner. Do EURO je dosť času, aby sme vychytali nejaké veci. Ako povedal tréner, stavať sa dá na dobrých veciach a chýb sa musíme vyvarovať."

 

Náš youtubeOdoberať