pondelok, 16. november 2020 05:10 | Autor: TASR

Vladimír Darida
Vladimír Darida | zdroj: TASR

Plzeň 15. novembra (TASR) - Českí futbaloví reprezentanti zvíťazili v piatom vystúpení v 2. skupine B-divízie Ligy národov v Plzni nad Izraelom 1:0.

V tabuľke sú so ziskom deviatich bodov na druhom mieste, na lídra zo Škótska strácajú bod. V stredu 18. novembra opäť v Plzni budú hostiť Slovákov, Izrael privíta Škótov. Tí prehrali v nedeľu v Trnave 0:1 so Slovákmi, ktorí stále živia šancu na záchranu.

5. kolo LN 2020/2021, B-divízia, 2. skupina:

Česko - Izrael 1:0 (1:0)

Gól: 7. Darida, ŽK: Ondrášek (ČR), ČK: 81. Elhamed (Izr.). Rozhodoval: Jovanovič (Srb.), bez divákov.

ČR: Vaclík - Coufal, Kalas, Brabec, Matějů - Souček, Král - Masopust (62. Kopic), Darida (89. Dočkal), Jankto (82. Vydra) - Ondrášek (62. Krmenčík)

Izrael: Marciano - Peretz (72. Weissman), Tibi, Tawatha (46. Menachem) - Dasa, Natcho (46. Lavi), Golasa (86. Fani), Elhamed - Zahavi, Solomon - Bitton.

Český tím dostal do vedenia už v 7. minúte Darida, ktorý po peknej akcii a vyšachovaní obrany hostí dostal loptu do siete. Domáci mali v prvom polčase väčšie šance, no náskok nezvýšili. V druhom dejstve mohol vyrovnať Zahavi, no nemal šťastie v zakončení. V 81. minúte videl červenú kartu hosťujúci Elhamed, ktorý zahral rukou v jasnej gólovej šanci. Česi si výhru postrážili a sú stále v hre o postup.