Nevydarená kvalifikácia pokračuje. Slovensko "21" prehralo aj s Gruzínskom

štvrtok, 12. november 2020 14:37 | Autor: TASR

Slovenská reprezentácia do 21 rokov (2020)
Slovenská reprezentácia do 21 rokov (2020) | zdroj: TASR

Tbilisi 12. novembra (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie ME 2021 na pôde gruzínskych rovesníkov 1:2.

V tabuľke už nemôžu skončiť lepšie ako na štvrtej priečke, na ktorej momentálne figurujú so ziskom 9 bodov, s kvalifikačným cyklom sa rozlúčia v utorok 17. novembra o 17.00 h domácim zápasom v Nitre proti Lichtenštajnsku.

kvalifikácia ME 2021 futbalistov do 21 rokov - 2. skupina:

Gruzínsko - Slovensko 2:1 (1:0)

Góly: 9. Fabiš (vlastný), 78. Mekvabišvili - 90.+1 Gono. Rozhodovali: Bogár - Buzás, Garai (všetci Maď.), ŽK: Azarov, Beriašvili, Kucia - Herc, Mesík, Mojžiš

Gruzínsko: Mamardašvili - Dzocenidze (86. Dzebniauri), Beriašvili, Andronikašvili (46. Jinjolava) - Mali, Dartamelia, Kočorašvili (71. Kucia), Mekvabišvili - Azarov (79. Tabatadze), Kuchianidze (78. Spanderašvili), Guliašvili

Slovensko: Petráš - Fabiš (60. Vallo), Tumma, Mesík, Mojžiš - Herc, Gono, Strelec (87. Múdry) - Ďuriš (82. Trusa), Almási (61. Kadák), Chobot (82. Kmeť)

Gruzínsko sa ujalo vedenia veľmi rýchlo. Už v 9. minúte si po kombinačnej akcii a strele domácich zrazil loptu do vlastnej siete v snahe odkopnúť Fabiš. Ten istý hráč mohol už o dve minúty neskôr vyrovnať, po centrovanej lopte mu však Tumma posunul loptu na päty a Fabiš v akrobatickej pozícii poslal loptu nad bránku súpera. Slovákom sa v prvom polčase niekoľkokrát podarilo zachytiť rozohrávku Gruzíncov, ale ani v jednom prípade nedokázali dotiahnuť protiútok vo finálnej fáze. Do šance sa dostal jedine Mojžiš, ktorý z hranice päťky hlavičkoval nad, a Slováci išli do šatne s jednogólovým mankom.

Ani po zmene strán si hostia nevedeli vypracovať vážnejšie príležitosti. Domáci nemali v defenzíve problémy a, naopak, v závere riadneho hracieho času mohli zvýšiť náskok. V 75. minúte po odvrátení rohového kopu smerovala lopta naspäť do slovenskej šestnástky, kde jeden z brániacich hráčov netrafil loptu a z ničoho nič sa zakončenie núkalo Guliašvilimu, ale ten sa v rozhodujúcom okamihu pošmykol. O tri minúty neskôr však už slovenský brankár Petráš kapituloval po druhý raz - na hranici šestnástky dostal prihrávku úplne voľný Mekvabišvili a z prvej skóroval. Gruzínsko takmer pridalo aj tretí zásah, v 83. minúte Mali sólovo potiahol protiútok a vystrelil tesne vedľa. V nadstavenom čase síce po zaváhaní domáceho brankára Mamardašviliho znížil Gono, no Gruzínsko si už nenechalo vziať konečné tretie miesto.

hlas (zdroj: futbal.sfz.sk):

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Bol to slabý výkon, niektorí hráči nedokázali naplniť očakávania a požadované parametre. Nie som spokojný s ofenzívou, v útočnej fáze sme si vytvorili málo kľúčových situácií, málo šancí, nedostávali sme sa do koncovky, tam som videl najväčší problém. Najmä v ofenzíve nám chýbal Ľubo Tupta, mali sme niekoľko štandardných situácií, no nedokázali sme sa presadiť. V zápase s Lichtenštajnskom sa potrebujeme prezentovať kvalitnejším výkonom, hráči musia podať lepšie individuálne výkony a verím, že s kvalifikáciou sa rozlúčime víťazstvom."