Marko Daňo si smoliarsky zranil ruku

štvrtok, 12. november 2020 11:10 | Autor: TASR

Marko Daňo
Marko Daňo | zdroj: TASR

Trenčín 12. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo si v stredajšom zápase Tipos extraligy medzi Duklou Trenčín a HK Poprad poranil ruku. Dvadsaťpäťročný útočník domácich odišiel z ľadu v prvej tretine.

Agent Peter Neveriš TASR informoval, že štvrtkové vyšetrenie určí rozsah zranenia a dĺžku absencie.

"Bol to smoliarsky moment. Pri našej presilovke sa mu v súboji zvrtlo zápästie. Škoda, podobných situácií je v zápase milión," povedal pre denník Šport tréner Dukly Ján Pardavý. Jeho zverenci síce vyhrali prvú tretinu 1:0, ale na konci stretnutia sa tešil Poprad z triumfu 6:3.

Daňo sa minulý týždeň dohodol s klubom NHL Winnipeg Jets na ročnej dvojcestnej zmluve v hodnote 700-tisíc dolárov. Sezónu začal v Trenčíne, v drese ktorého nazbieral tri body za dva góly a asistenciu.