Main Content

OFICIÁLNE: Bartomeu rezignoval! Ešte predtým oznámil fanúšikom Barcelony veľkú novinu

streda, 28. október 2020 06:00 | Autor: TASR

Josep Maria Bartomeu / rezignácia
Josep Maria Bartomeu / rezignácia | zdroj: TASR

Barcelona 27. októbra (TASR) - Josep Maria Bartomeu v utorok rezignoval na post prezidenta španielskeho futbalového veľkolubu FC Barcelona. Rovnaký krok spravila aj správna rada klubu.

Bartomeu odstúpil po silnejúcom tlaku od fanúšikov a sporoch s hráčmi, najmä s Lionelom Messim. Argentínsky futbalista chcel v lete Barcelonu opustiť, no vedenie mu to neumožnilo. V septembri sa dokonca na podporu odvolania prezidenta uskutočnila petícia členov klubu, na ktorej sa objavilo 16.250 podpisov. Vďaka nej sa v dňoch 15. a 16. novembra malo konať referendum. To sa však po jeho rezignácii neuskutoční.

Voľby nového prezidenta by sa mali konať do 90 dní, dovtedy povedie klub dočasný manažment, informoval portál ESPN. O uvoľnený post sa podľa španielskych médií uchádzajú 47-ročný podnikateľ Victor Font, ako aj bývalý prezident Joan Laporte.

Bartomeu ako jedno z posledných rozhodnutí vo funkcii odsúhlasil vstup FCB do navrhovanej novej súťaže Európska superliga: "Môžem ohlásiť fantastické správy. Včera sme súhlasili, že sa v budúcnosti zapojíme do European Super League, čo zabezpečí finančnú stabilitu klubu."

Náš youtubeOdoberať