Main Content

Nový ročník NBA by sa mohol začať už v decembri, skončil by sa pred OH

sobota, 24. október 2020 09:19 | Autor: TASR

LeBron James
LeBron James | zdroj: TASR

New York 24. októbra (TASR) – Vedenie basketbalovej NBA uvažuje nad pozmeneným formátom súťaže pre sezónu 2020/2021. Základná časť by sa začala v decembri a mala len 72 zápasov, čo by hráčom umožnilo zúčastniť sa na olympijských hrách v Tokiu. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Nový ročník sa mal pôvodne začať v januári, zmenu termínu musí schváliť hráčska asociácia. Skorší štart by však vedeniu súťaže priniesol väčší príjem a súčasne umožnil odohrať väčší počet zápasov ako pôvodná alternatíva. Hrať by sa totiž začalo už 22. decembra, len tri dni pred tradičným vianočným programom. Presun na koniec roka 2020 by zároveň umožnil organizáciám uvoľniť hráčov pre potreby americkej basketbalovej reprezentácie pred 23. júlom, ktorá bude na olympijských hrách v Tokiu bojovať o štvrtú zlatú medailu za sebou.

V riešení sú aj dejiská zápasov. Napriek úspešnému minulosezónnemu projektu s bublinami by vedenie NBA uprednostnilo návrat do domácich hál. Za účelom minimalizovania cestovania by však hosťujúci tím odohral na palubovke súpera viacero zápasov v priebehu niekoľkých dní. Zároveň by mali vedieť zabezpečiť testovanie fanúšikov a systém na čistenie vzduchu, čím by im umožnili vstup na tribúny.

Konečné rozhodnutie musí padnúť najneskôr 30. októbra, len osem týždňov pred avizovaným štartom. Ešte pred ním je totiž naplánovaný draft (18. novembra) a otvorenie trhu s voľnými hráčmi.

Náš youtubeOdoberať