Main Content

Izrael chce proti Slovensku ukončiť sériu bez výhry

streda, 14. október 2020 05:17 | Autor: TASR

Futbalisti Izraela
Futbalisti Izraela | zdroj: TASR

Trnava 13. októbra (TASR) - Futbalisti Izraela sa na Slovensku pokúsia ukončiť nelichotivú šesťzápasovú sériu bez víťazstva. V stredajšom súboji Ligy národov na trnavskom Štadióne Antona Malatinského pôjde tiež o to, ktorý tím si vytvorí lepšiu východiskovú pozíciu v boji o udržanie sa v 2. skupine B-divízie, ktorá v novembri vyvrcholí záverečnými dvoma zápasmi. Po troch kolách má Izrael na konte dva body, Slováci sa krčia na poslednom mieste tabuľky s jedným.

"Čaká nás mimoriadne dôležitý zápas, rovnako ako sú všetky v tejto ťažkej skupine. My sme po postupe z C-divízie Ligy národov nemali veľké oči, vedeli sme, s kým budeme mať do činenia. Škótsko, Česko aj Slovensko sú silné tímy a pre nás je každý bodový zisk s nimi veľký výsledok. Samozrejme, aj my chceme vyhrávať, čo sa nám už dlhší čas nepodarilo. Verím, že zajtra by to mohlo vyjsť. Musíme však podať kvalitný výkon, lebo len priemerný nám stačiť nebude," povedal na oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii tréner Izraela Willibald Ruttensteiner, ktorého zverenci v septembri v Netanyi remizovali so Slovenskom 1:1.

Názor hráčskej kabíny tlmočil hŕstke slovenských novinárov kapitán 93. tímu rebríčka FIFA Bibras Natcho. "Vieme, že naša šanca postúpiť je malá. Skôr sa sústredíme na to, aby sme sa udržali v B-divízii. Zápas proti Slovensku môže v tomto smere veľa napovedať," uviedol 32-ročný stredopoliar Partizanu Belehrad, ktorý je so 68 medzištátnymi zápasmi najostrieľanejší v súčasnom izraelskom kádri. Spolu s kanonierom Eranom Zahavim sú najväčšie hviezdy Izraela, ktorý čaká na prenikavý úspech už 50 rokov. Iba raz štartoval na veľkom turnaji, konkrétne na MS 1970 v Mexiku skončil bez víťazstva v troch zápasoch už v základnej skupine.

Vekovo patrí súčasný izraelský tím medzi staršie, v jeho radoch sú však aj hráči, ktorí ešte len nedávno vyšli z kategórie do 21 rokov - Joel Abu Hanna, Ofri Arad, Ilay Elmkies či Manor Solomon. "Samozrejme, že sa ako starší a skúsenejší hráč snažím pomôcť im v integrácii. Často spolu hovoríme, poradím im alebo ich usmerním. Už len samotná skutočnosť, že sú súčasťou národného tímu, je pre nich veľká škola," poznamenal Natcho, ktorý chce odčiniť prehru 1:2 s Českom. "Potrebujeme zlepšiť defenzívu, pretože tá nám v nedeľu nefungovala. Zato v útoku sme hrali pomerne dobre, 30-40 minút sme na ihrisku dominovali, no želaný výsledok sa nedostavil. Verím, že na Slovensku budeme úspešnejší," dodal Natcho a k šesťzápasovej sérii bez víťazstva v medzištátnych zápasoch poznamenal:

"Hráme za reprezentáciu a k tomu vždy patrí tlak. Máme veľkú motiváciu zajtra uspieť a na Slovensku vyhrať." Naposledy sa tak stalo takmer presne pred rokom, 15. októbra 2019 v Beer Ševe zdolali Izraelčania v kvalifikácii EURO 2020 výber Lotyšska 3:1.

Zápas Slovensko - Izrael má úvodný výkop v stredu o 20.45 h. Povedie ho španielsky rozhodca Alejandro Hernández, na čiarach mu budú asistovať krajania José Naranjo a Teodoro Sobrino. V priamom prenose ho odvysiela RTVS.

Náš youtubeOdoberať