Main Content

Koronavírus sa nevyhol ani Cristianovi Ronaldovi

utorok, 13. október 2020 18:44 | Autor: TASR

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | zdroj: TASR

Lisabon 13. októbra (TASR) - Cristiano Ronaldo mal pozitívny test na nový koronavírus. V utorok o tom informovala Portugalská futbalová federácia. Útočník nastúpil do karantény a vynechá stredajší domáci duel Ligy národov proti Švédsku.

Ronaldo nemá žiadne symptómy ochorenia Covid-19 a cíti sa dobre, uviedli predstavitelia portugalského zväzu. Kanonier Juventusu Turín odohral uplynulú nedeľu celý zápas 3. skupiny A-divízie Ligy národov v Paríži proti Francúzsku (0:0).

V pondelok Ronaldo umiestnil na Twitter fotografiu s ďalšími hráčmi národného tímu pri spoločnom jedle. Hráči sedeli za stolom tesne vedľa seba. Pridal k nej text: "Jednotní na ihrisku i mimo neho."

Ronaldov pozitívny test prinútil kompetentných urobiť ďalšie kolo testovania medzi hráčmi portugalského tímu a medzi členmi realizačného tímu a všetky ďalšie výsledky boli negatívne. V utorok tak mužstvo podľa plánu absolvovalo tréning pred duelom so Švédskom.

Zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude musieť byť Ronaldo v karanténe. Pravdepodobne však vynechá sobotňajší ligový zápas Juventusu na ihrisku Crotone i úvodné stretnutie skupinovej fázy Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev na budúci utorok. Ohrozený je aj jeho štart v šlágri G-skupiny LM proti Barcelone, ten je na programe 28. októbra.

Juventus bol minulý týždeň v hotelovej karanténe, keďže u dvoch členov realizačného tímu odhalili koronavírus. Napriek tomu Ronaldo a šesť ďalších hráčov talianskeho šampióna odcestovalo plniť si reprezentačné povinnosti.

Náš youtubeOdoberať