nedeľa, 4. október 2020 08:15 | Autor: TASR

Erling Haaland
Erling Haaland | zdroj: TASR

Berlín 3. októbra (TASR) - Futbalisti 1. FC Kolín naďalej čakajú na prvé body v novej bundesligovej sezóne. V sobotňajšom stretnutí 3. kola najvyššej nemeckej súťaže podľahli doma Borussii Mönchengladbach 1:3. Slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda hral za "capkov" do 77. minúty.

Hostia položili základ víťazstva už v úvodných 16 minútach, keď sa v rýchlom slede strelecky presadili Alassane Pléa a Stefan Lainer. V 56. minúte zvýšil náskok z penalty Lars Stindl, v závere skorigoval výsledok Elvis Rexhbecaj. Kolín je v neúplnej tabuľke po troch prehrách bez bodu na priebežnom 16. mieste. Mönchengladbachu, ktorý stále nemôže počítať so zraneným slovenským stredopoliarom Lászlóm Bénesom, patrí so štyrmi bodmi 10. priečka.

Na čelo súťaže sa posunulo so siedmimi bodmi Lipsko, ktoré doma rozdrvilo FC Schalke 04 4:0. Tím z Gelsenkirchenu sa tak naďalej herne trápi a bez bodu leží na samom dne tabuľky. Druhý je o skóre Frankfurt, ktorý zdolal doterajšieho lídra Hoffenheim 2:1. Hostia síce viedli od 18. minúty po góle Andreja Kramariča, no Eintracht dokázal v druhom polčase otočiť skóre zásluhou Daičiho Kamadu a Basa Josta. Tretia priečka patrí Borussii Dortmund, ktorá si poradila s Freiburgom hladko 4:0. Dva góly vicemajstra strelil nórsky kanonier Erling Haaland.

V ďalších zápasoch Stuttgart remizoval s Leverkusenom 1:1 a Brémy zdolali Arminiu Bielefeld 1:0 gólom Leonarda Bittencourta z 27. minúty.