Main Content

VIDEO: Veľký protest hokejistov z celého Slovenska. Zhromaždili sa na Námestí slobody!

Súčasné obmedzujúce nariadenia týkajúce sa boja proti pandémii koronavírusu tvrdo zasiahli hokejistov, ktorým hrozí, že pre zrušenie štartu Tipos extraligy prídu o svoje živobytie. Aj preto sa rozhodli pre nečakaný spoločný krok - prišli z takmer všetkých kútov Slovenska, aby sa spoločne zhromaždili na Námestí slobody v Bratislave a spoločne tak nadali najavo svoj nesúhlas s tým, aké obmedzujúce opatrenia - aktuálne v podobe maximálneho počtu 50 ľudí na jednom športovom podujatí (vrátane hráčov a všetkých, ktorí zabezpečujú konanie zápasu) - sa majú dostať do platnosti od 1. októbra.

Ako informuje portál Dnes24.sk, hlavnú cestu medzi Úradom vlády SR a námestím obsadili klubové autobusy, z ktorých vyšli desiatky hokejistov. Najprv sa zoradili podľa klubovej príslušnosti a „za vládou“ vyslali svojich zástupcov. Išlo o hráčov Slovana Bratislava Michala Sersena, Branislava Rapáča a Nitrana Ivana Švarného. Táto trojica dala premiérovi Igorovi Matovičovi otvorený list.

,,Upozorňujeme, že na šport sa akosi zabúda. Už od marca s nami nikto nekomunikuje. Touto akciou sme chceli upozorniť, že aj my máme svoje problémy,“ uviedol útočník Slovana Branislav Rapáč. „Sme živiteľmi rodín, musíme z niečoho žiť a ak štát zakázal klubom podnikať, treba im to nejakým spôsobom vykompenzovať,“ dodal.