nedeľa, 20. september 2020 10:04 | Autor: TASR

Jaylen Brown (vľavo) a Goran Dragič
Jaylen Brown (vľavo) a Goran Dragič | zdroj: TASR

Orlando 20. septembra (TASR) - Basketbalisti Bostonu zvíťazili v treťom stretnutí finále Východnej konferencie play off NBA nad Miami 117:106 a znížili stav série na 1:2 na zápasy.

V drese Celtics sa strelecky najviac darilo Jaysovi-Jaylenovi Brownovi s 26 a Jaysonovi Tatumovi s 25 bodmi. Heat nestačilo ani 27 bodov a 16 doskokov Bama Adebaya.

Celtics v predchádzajúcich dvoch dueloch stratili dvojciferné vedenie, tentoraz už o náskok neprišli a v sérii hranej na štyri víťazstvá nespadli do priepasti 0:3 na zápasy. Takéto manko ešte neotočil žiaden tím NBA. "Vedeli sme, že musíme hrať lepšie. Dali sme si na to pozor, chceli sme ísť naplno celých 48 minút a zvládli sme to," povedal Brown podľa agentúry AFP.

Bostonu pomohol aj návrat uzdraveného Gordona Haywarda, ktorý po vyše štvortýždňovej pauze nazbieral za 30 minút šesť bodov, päť doskokov a štyri asistencie. "Do tohto súboja vybehol Boston s veľkým nasadením, to musíme uznať. Navyše, toto nasadenie udržal vo väčšine zápasu, my sme takmer stále zaostávali," uviedol tréner Miami Erik Spoelstra.