utorok, 15. september 2020 08:18 | Autor: TASR

Jorginho
Jorginho | zdroj: TASR

Londýn 15. septembra (TASR) - Futbalisti Chelsea zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení v novej sezóne najvyššej anglickej súťaže. V pondelkovom zápase 1. kola zvíťazili v Brightone 3:1.

Tréner "blues" Frank Lampard mal k dispozícii aj Tima Wernera a Kaia Havertza, no pod triumf sa gólovo podpísali Jorginho z jedenástky, Reece James a Kurt Zouma. Hakim Ziyech, Ben Chilwell či Thiago Silva si na svoj debut musia počkať, keď absentovali zo zdravotných dôvodov.

Aj Wolverhampton Wanderers vstúpil úspešne do novej sezóny, keď zdolal domáci Sheffield United 2:0. O triumfe rozhodli hneď na začiatku zápasu. V 3. minúte otvoril skóre Mexičan Raul Jimenez a o tri minúty neskôr stanovil skóre Maročan Romain Saiss.