Fenomenálny Cristiano Ronaldo rozhodol v utorok večer dvoma gólmi o triumfe Portugalska na ihrisku Švédska (2:0) a vôbec ako prvý európsky hráč sa dostal cez stogólovú métu v národnom drese. Jubilejný 100. presný zásah v reprezentácii zaznamenal v 45. minúte z priameho kopu, keď exportnou strelou približne z 23 metrov ponad múr do pravého horného rohu bránky nedal šancu brankárovi Robinovi Olsenovi. Potrestal tak faul domáceho stredopoliara Gustava Svenssona, ktorý navyše musel po druhej žltej a následnej červenej karte predčasne opustiť ihrisko.

V 72. minúte potom Ronaldo, ktorý chýbal v úvodnom vystúpení obhajcov trofeje proti Chorvátsku pre infekciu v palci na nohe, pridal ďalší výstavný gól spoza šestnástky a stanovil konečné skóre duelu.