utorok, 8. september 2020 06:10 | Autor: TASR

Českí reprezentanti
Českí reprezentanti | zdroj: TASR

Bratislava 7. septembra (TASR) - Futbalisti Talianska zvíťazili v šlágri pondelkového programu Ligy národov v Amsterdame nad Holandskom 1:0 a so štyrmi bodmi sa posunuli na čelo tabuľky 1. skupiny A-divízie. V druhom zápase skupiny domáca Bosna a Hercegovina prehrala s Poľskom 1:2.

O jediný gól v Amsterdame sa postaral stredopoliar milánskeho Interu Nicolo Barella, ktorý v závere prvého polčasu skóroval hlavou po centri Cira Immobileho. V druhom dueli skupiny v Zenici sa síce domáca Bosna ujala vedenia zásluhou Harisa Hajradinoviča, ktorý v 24. minúte premenil pokutový kop, no Poliaci dokázali otočiť skóre po góloch Kamila Glika a Kamila Grosického. S tromi bodmi sa vyrovnali v tabuľke druhému Holandsku, Bosna je so ziskom jedného bodu na 4. mieste.

V 1. skupine B-divízie si prvé víťazstvo v novom ročníku LN pripísali Nóri, ktorí v Belfaste rozdrvili domáce Severné Írsko 5:1. Po dva góly hostí strelili Alexander Sörloth a Erling Braut Haaland. Tabuľku vedú so štyrmi bodmi Rumuni, ktorí triumfovali v Klagenfurte nad Rakúskom 3:2.

Vo 4. skupine C-divízie majú po pondelku všetky štyri tímy zhodne tri body. Prvé víťazstvo dosiahli bieloruskí reprezentanti, ktorí vyhrali v Almaty nad domácim Kazachstanom 2:1. V Tirane Albánci podľahli Litve 0:1.

Izrael - SLOVENSKO 1:1 (0:1)
Góly: 90.+1 Elmkies - 14. Ďuriš. Rozhodovali: Dabanovič - Djukič, Todorovič (všetci ČH), ŽK: Peretz, Zahavi - Bero

Česko - Škótsko 1:2 (1:1)
Góly: 12. Pešek - 27. Dykes, 52. Christie (z 11 m). Rozhodoval: Gozubuyuk (Hol.), ŽK: Malínský, Jánoš - Armstrong, Robertson, McKenna, Palmer