Carolina prvým postupujúcim, blízko aj Calgary a Islanders

streda, 5. august 2020 08:41 | Autor: TASR

Carolina Hurricanes
Carolina Hurricanes | zdroj: TASR

Edmonton/Toronto 5. augusta (TASR) - Hokejisti Caroliny Hurricanes postúpili do 1. kola play off zámorskej NHL. V treťom zápase predkola Východnej konferencie zvíťazili v Toronte nad New Yorkom Rangers 4:1 a v celej sérii triumfovali 3:0. Fínsky útočník Sebastian Aho si pripísal na konto dva góly a asistenciu.

Aho bol veľkou oporou Caroliny v celej sérii, v troch zápasoch nazbieral tri góly a päť asistencií, celkovo osem bodov. Jeho výkony pozdvihol tréner Rod Brind'Amour: "V takýchto zápasoch musia vaši najlepší hráči ukázať, že sú naozaj najlepší."

Krok od postupu sú aj hráči New Yorku Islanders. Floridu Panthers zdolali v druhom zápase 4:2 a v sérii vedú 2:0. Islanders prehrávali 0:1 i 1:2, no v rozmedzí 34. a 37. minúty otočili stav vďaka Ryanovi Pulockovi a Jordanovi Eberlemu, ktorý v 51. minúte stanovil aj konečný výsledok. "Páčila sa mi naša odolnosť, budeme to musieť urobiť znova. Je to jednoduché a prosté. To je to, čo musíme robiť," povedal pre portál nhl.com tréner "ostrovanov" Barry Trotz.

V treťom dueli predkola Západnej konferencie zvíťazilo Calgary v Edmontone nad Winnipegom 6:2 a v sérii vedie 2:1. "Dnes to bola dokonalá tímová hrá. Hráči, od ktorých sa očakáva, že dajú gól, tak to aj urobili. Ďalší, ktorí sú silní v súbojoch, ich vyhrávali. A obrancovia, ktorých máme na bránenie, skvele bránili. Myslím si, že sme odohrali najlepší zápas v sérii," uviedol útočník Matthew Tkachuk, autor gólu a asistencie.

Nashville si v druhom zápase poradil s Arizonou 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1. "Predátorom" k tomu pomohol aj brankár Juuse Saros, ktorý mal 24 úspešných zákrokov. "Cítil som sa fajn a aj hráči predo mnou hrali naozaj dobre. Mal som veľa práce, ja si tieto zápasy užívam a vždy dúfam, že zvíťazíme," povedal 25-ročný fínsky brankár.

Skvelý výkon podal aj brankár Toronta Frederik Andersen. Jeho tím vyrovnal stav série s Columbusom na 1:1 po triumfe 3:0. Andersen si pripísal 20 úspešných zákrokov, jeho spoluhráč Auston Matthews zaznamenal gól a asistenciu. "Začali sme veľmi dobre a bolo dôležité, že sme v tom pokračovali aj v ďalších dvoch tretinách. Pri mojom góle urobil skvelú robotu Zach Hyman, ja som len musel nastaviť hokejku tak, aby išiel puk na bránku. Podarilo sa," povedal Matthews.

Mohutný finiš mali hráči Minnesoty v zápase s Vancouverom. Wild prehrávali 1:4, v posledných dvoch minútach však po góloch Kevina Fialu znížili na 3:4. Vancouver napokon víťazstvo udržal a vyrovnal stav série na 1:1.

NHL - druhé a tretie zápasy predkola play off:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA (Toronto)

NEW YORK RANGERS - CAROLINA HURRICANES 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 21. Kreider (Trouba, RStrome) – 24. Teräväinen (Svečnikov, Aho), 46. Foegele (Skjei, Nečas), 51. Aho, 60. Aho (Teräväinen). Brankári: Šesťorkin - Reimer, strely na bránku: 38:31.

/konečný stav série: 0:3, Carolina postúpila do 1. kola/

TORONTO MAPLE LEAFS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 36. Matthews (Hyman), 45. Tavares (Dermott, Nylander), 60. Rielly (Matthews, Kerfoot). Brankári: Andersen - Korpisalo, strely na bránku: 39:20.

/stav série: 1:1/

NEW YORK ISLANDERS - FLORIDA PANTHERS 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 27. Martin (Kühnhackl, Greene), 34. Pulock (Toews, Brassard), 37. Eberle (Pulock, Barzal), 51. Eberle (Beauvillier, Bailey) – 12. Hoffman (Huberdeau, Yandle), 28. Barkov (Yandle, Hoffman). Brankári: Varlamov - Bobrovskij, strely na bránku: 34:26.

/stav série: 2:0/

ZÁPADNÁ KONFERENCIA (Edmonton)

NASHVILLE PREDATORS - ARIZONA COYOTES 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 8. Bonino (Grimaldi, Ekholm), 11. Johansen, 27. Järnkrok (Sissons, Josi), 54. Arvidsson (Johansen) – 60. Keller (Stepan), 60. Crouse (Fischer, Oesterle). Brankári: Saros - Kuemper, strely na bránku: 28:26.

VANCOUVER CANUCKS – MINNESOTA WILD 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 1. Pearson (Horvat), 24. Miller (Pettersson), 29. Boeser (Pettersson, Edler), 47. Horvat (Hughes) – 18. Kunin (Parise, Suter), 58. Fiala (Staal), 60. Fiala (Dumba, Staal). Brankári: Markström - Stalock, strely na bránku: 28:35.

WINNIPEG JETS - CALGARY FLAMES 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 11. Ehlers (Kulikov, Beaulieu), 29. Copp (Wheeler, Pionk) – 11. Lindholm (Gustafsson, Monahan), 26. Backlund (Mangiapane), 28. Monahan (Gaudreau, Tkachuk), 33. Tkachuk (Mangiapane, Backlund), 49. Lucic (Dubé, Giordano), 58. Gaudreau (Monahan). Brankári: Hellebuyck - Talbot, strely na bránku: 35:32.