Main Content

Prepíše Chelsea FC históriu? Leicester žiada rekordnú čiastku

utorok, 4. august 2020 10:17 | Autor: Martin Gregor

Ben Chilwell, Chelaea FC
Ben Chilwell, Chelaea FC | zdroj: TASR

Ak bude chcieť Chelsea FC získať Bena Chilwella z Leicestru City, bude musieť Roman Abramovič siahnuť poriadne hlboko do kapsy. “The Foxes” z neho totiž chcú spraviť najdrahšieho obrancu na svete.

Britský The Mirror informoval, že Leicester City bude požadovať za Bena Chilwella viac, než im minulý rok zaplatil Manchester United za Harryho Maguirea. Ten v lete 2019 za svojho súčasného kapitána “vycáloval“ až 80 miliónov libier, čí mz neho spravil 13. najdrahšieho hráča planéty a zároveň historicky najdrahšieho obrancu.

Cenovka ľavého krajného obrancu Bena Chilwella musí byť teda ešte o čosi vyššia, no mužstvo, ktorému len tesne ušla miestenka do Ligy majstrov, si je zjavne isté tým, že je v dobrej pozícii na vyjednávanie. Prispieva k tomu aj súčasný kontrakt žiadaného 23-ročného Angličana, ktorý má platnosť až do konca sezóny 2023/2024, čo poskytuje Leicestru dostatočný priestor na manévrovanie a vyčkávanie.

Mimochodom Ben Chilwell pôsobí v štruktúrach klubu z King Power Stadium už od svojich 12 rokov. Ak by ho Leicester predal, vydaril by sa mu ďalší skvelý obchod. V roku 2018 totiž zarobil nemalé peniaze uvoľnením Riyada Mahreza do Manchestru City za 60 miliónov libier, nuž a ako bolo spomenuté vyššie, minulý rok dostal za Maguirea rekordných 80 miliónov.

Chelsea sa medzitým snaží získať aj služby Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen, ktorého cenovka je ešte o čosi vyššia – hovorí sa až o prestupovej sume 100 miliónov eur. Otázne je teda, či si klub zo Stamford Bridge bude môcť dovoliť realitovať oba transfery, alebo sa rozhodne len pre jeden z nich.

Náš youtubeOdoberať